Slovan zajížděl k dalšímu utkání ČFl na půdu druhého tým u tabulky a své příznivce mohl dobrým výsledkem asi pouze překvapit.

Vlašim – Varnsdorf 2:0 (1:0)

Domácí na jaře doma uhráli plný počet bodů a venku vyšli naprázdno pouze v Letohradě, kde varnsdorfští naproti tomu uhráli bod. Při jarní formě obou celků tak vše hovořilo pro favorita. Když navíc již v 7. minutě po rohovém kopu Slovan inkasoval z hlavičky Juhásze, na psychice hostů to nepřidalo a celý poločas se opět herně hledali.

Po změně stran přišla brzy nařízená penalta Macháčka a tu proměnil Křeček. V ideálním fotbalovém prostředí a při euforii domácích hráčů i diváků tím už bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. „Utkání ovlivnil rychlý obdržený gól, když jsme nezvládli standardní situaci soupeře. My se pak těžko rozehrávali a nemohli se chytit. K vidění byl přesto kvalitní fotbal. Vlašim vyhrála zaslouženě, nám chybí sebedůvěra, motivace a marně hledáme sportovní formu,“ poznamenal varnsdorfský trenér Václav Rys. „Byla to sporná situace a pískat penalta se nemusela,“ řekl o penaltovém faulu brankář Macháček.

Branky: 7. Juhász, 53. z PK Křeček. ŽK 0:4. 550 diváků. Rozhodčí Bohatý. Varnsdorf: Macháček – Patka (53. Fikejz), Vavroušek, Svojtka, Čapek – Kubeš, Rezek, Broschinský (55. Vaško), Křemen – Grubhoffer (76. Holeček), Jordák.

ZDENĚK SOBOTA