Junior Děčín – Duchcov

2:3 (1:1)

Na umělou trávu děčínského městského stadionu přijal od Junioru Děčín pozvání celek Duchcova hrající stejnou soutěž. Domácí se ujali vedení zásluhou přesné hlavičky Bárty. Do přestávky se však hostům podařilo vyrovnat střelou ze značky pokutového kopu, který byl nařízen za faul ve vápně.

Podobně jako první část probíhala i ta druhá. Ale jen do samotného závěru. Junior šel nejprve opět do vedení, když si Bárta téměř identicky zopakoval situaci z první půle. Opět byl úspěšný hlavou. Zhruba sedm minut před koncem se však hostům znovu podařilo vyrovnat a to ještě nebylo vše. V úplně poslední minutě totiž vyslali dalekonosnou střelu, která skončila v síti a výhra tak putovala do Duchcova. „Bylo to vyrovnané utkání, škoda toho závěru. Nastoupili jsme bez čtyř hráčů základní sestavy a příležitost tak dostali další hráči včetně jednoho dorostence. Dobré je, že jsme prověřili celý kádr,“ řekl trenér Junioru Děčín Pavel Horáček.

Jílové – Chlumec

1:2 (1:2)

Fotbalisté třetího celku podzimní tabulky I. A třídy si na umělou trávu děčínského městského stadionu pozvali k dalšími přípravnému utkání celek, který má za sebou celkem rušnou minulost. ještě před nedávnem hrál Chlumec krajský přebor, poté ale rychle spadl až do I. B třídy. V současné době má velmi omlazený kádr a snaží se postoupit o třídu výše. Domácí se celé zimní období potýkají s nedostatkem hráčů jak na trénincích, tak i v přípravných zápasech a nejinak tomu bylo i tentokráte.

Jílovému se nepodařila především první půlhodinka, ve které inkasovalo dva góly. Deset minut před přestávkou ale snížil na rozdíl jediného gólu Huček a do druhé poloviny utkání bylo vše otevřené.

Po obrátce ale oba týmy produkovaly průměrný fotbal a do žádné vyloženější příležitosti se nedostaly. Když už někdo vystřelil, byly pokusy nepřesné nebo málo důrazné. Žádná branka tak už v tomto duelu nepadla a výhru si odvezl mladý chlumecký tým.

„Fotbal to byl velmi průměrný z obou stran. Nám znovu chybělo několik hráčů ze základní sestavy, což se zase projevilo. Ostatně jako ve všech předchozích přípravných zápasech. Ani jeden jsme neodehráli v kompletním složení. Tyto zápasy nám tak nic nedají,“ láteřil trenér Jílového Josef Florián.