Vilémov neměl posily z Varnsdorfu a navíc musel počítat se ztrátami. „Chyběl Šmalcl, Vavroušek, Dobeš, Dvořák a Winzig," litoval manažer Vilémova Libor Sklenář. Přesto měli hosté v Čelákovicích v prvním poločase jednoznačně navrch. V páté minutě minul volej Buryánka domácí branku o pár centimetrů. Zelinger pak přehodil brankáře, ovšem míč skončil na horní síti. „V samostatných nájezdech pak vyhořel na domácím brankáři Petr Kurel a také Zelinger," kroutil hlavou Sklenář. Pak zahodil další dvě tutovky Petr Kurel a i když měl Vilémov poměr rohů 9:0 ve svůj prospěch, do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

„Měli jsme čtyři stoprocentní šance a nedali nic," hlesl o poločase Sklenář.

Ovšem do druhé poločasu naskočily Čelákovice velmi aktivně. Ve 49. minutě vyrazil dělovku Duška vilémovský brankář Loos. Navíc v 63. minutě domácí rychle a šikovně rozehráli a Vodák vymetl z pětadvaceti metrů šibenici – 1:0. Loos byl bez šance. Vilémov už si tolik šancí nepřipravoval, naopak minutu před koncem přišel další krutý trest. Vodák se důrazně dostal do šance a do prázdné branky zpečetil překvapivou výhru domácích 2:0.

Hosté byli hodně zklamaní, na tři body v Čelákovicích rozhodně měli. „Kdybychom po prvním poločase vedli 4:0, nebylo co řešit. Před druhým gólem byl zřejmě Hyka faulován. Je to škoda, fotbal někdy opravdu nemá logiku a my jsme tu prohráli nezaslouženě," kroutil hlavou vilémovský manažer Sklenář.

Vilémov tak klesl na osmou příčku. V 28. kole se představí před domácím publikem. V sobotu 2. června přivítá čtvrtý Slavoj Vyšehrad.

UNION ČELÁKOVICE - SK STAP TRATEC VILÉMOV 2:0 (0:0)

Branky: 63. a 89. Vodák. Rozhodčí: Kembický. ŽK: 3:2. Diváci: 93.

Vilémov: Loos – Hyka, Jirchář, Čuda, Zadina – Očipka, Kopřiva (81. Maier ml.), Kurel st., Buryánek – Zelinger, Kurel ml.