„Hned zahajovací zápas šampionátu Polska s Řeckem měl rozdílné půle. Po prvním poločase jsem si říkal, že domácí vyhrají větším rozdílem, Řecko nepředvedlo prakticky nic. Jenže druhý poločas byl úplně jiný a Polsko může být rádo za bod.

Druhé utkání už bylo zajímavější, ale více se na tom podílelo Rusko. To naši reprezentaci jednoznačně přejelo, klobouk dolů, jak šlo za vítězstvím. Za stavu 1:2 jsem ještě věřil, že vyrovnáme. Ale už je to pryč a my teď musíme porazit Řecko. Určitě na to máme, ale musí přijít rapidní zlepšení.

Velkým překvapením a nejen pro mne, je výhra Dánska nad Holandskem. Podle mne to je ale vítězství zasloužené. Německo potvrdilo, že má kvalitní tým a půjdou v turnaji určitě daleko. Proti Portugalsku však mělo velkou kliku, Ronaldo a spol. prožili smůlovatý zápas. Ale je to stále jen začátek turnaje.

Já osobně jsem se hodně těšil na pondělní duel mezi Francií a Anglií. . Do turnaje také vstoupil druhý pořadatel – Ukrajina. Diváci ji neuvěřitelně hnali za úspěchem.

Asi nejvíce jsem byl zvědavý na Španělsko, na jejich tradiční kombinační hru. Věřil jsem, že Itálii porazí. Čekal jsem, že ve druhém utkání skupiny vyhrají Chorvaté nad Irskem vyšším rozdílem.

Myslím si, že atmosféra na šampionátu je dobrá, ale není to takový blázinec, jak jsem si myslel. Mile mne překvapili Poláci, jak fandili našim klukům, to je opravdu nádhera. Překvapilo mne, kolik lidí chodí na trénink. Já jen doufám, že to kluky před druhým zápasem nakopne."