Děčínský rodák, mistr Evropy do 21 let a bývalý hráč pražské Sparty a Teplic, měl radost z postupu naší reprezentace do čtvrtfinále fotbalového Eura.

„Rozhodl parádní druhý poločas, Poláci úplně odpadli," řekl expert Deníku Per Voříšek.

„Kluci se museli před zápasem popasovat s kritikou a tlakem, který na nich ležel. Klobouk dolů, jak to zvládli. První půlhodinu jsme měli štěstí, že jsme přestáli polské šance. Ve druhém poločase to už byla fantazie. Měli jsme více prostoru na hřišti, domácí fotbalisté jakoby odpadli. Jestli budeme hrát takhle, můžeme dojít daleko," myslí si rodák z Děčína.

Naši fotbalisté se vypořádali i s absencí kapitána a tvůrce hry Tomáše Rosického. Na jeho místo se postavil Daniel Kolář.

„Tomáš Rosický bude chybět, je to v naší sestavě famózní fotbalista. Ale kluci to zvládli, i když tam chyběly klasické kolmé přihrávky. Hráči se semkli a myslím, že Daniel Kolář na postu Rosického rozhodně nezklamal," konstatuje Voříšek.

Ve čtvrtfinále nás čeká Portugalsko. Bude se tedy opakovat ta samá situace z Eura 1996 v Anglii. Ani tehdy jsme nebyli favoritem a přesto jsme dokázali silného protivníka vyřadit.

„Já věřím, že se bude opakovat situace před 16 lety. Tehdy jsme vyhráli 1:0 a doufám, že to naši kluci zopakují. Už tehdy mělo Portugalsko v sestavě výborné hráče, jako byl Figo, nebo Viktor Baia. Nyní se to vše motá kolem Ronalda a také Naniho. Ale věřím, že zase budeme mít štěstí," praví s úsměvem bývalý spoluhráč Rosického, Baroše, nebo brankáře Čecha.

Jak Voříšek hodnotí rychlý a nečekaný konec horkého kandidáta na evropský titul z Nizozemska?
„Sestava Nizozemska byla prošpikovaná výbornými hráči. Nedokážu si to vysvětlit, ale zřejmě jim něco neklapalo uvnitř týmu. Myslím si, že z dalších skupin půjde dál Španělsko a nějak to ukope Itálie, i když Chorvatsko má také silný tým. Francie chytla druhý dech a rovněž postoupí. Na postup je favoritem i Anglie, ta však nesmí prohrát s nevyzpytatelnou Ukrajinou," hledí do budoucna současný hráč Altachu.
Turnaj se pomalu dostává do vyřazovacích bojů a Voříšek už vyhlíží finále.

„Líbilo by se mi finále Německo – Španělsko. To jsou asi dva hlavní favoriti na titul. Ale přál bych si, abychom do finále došli i my."

Voříška těší, že na Euru padá hodně gólů.

„Šampionát se mi líbí, padají krásné branky a na zápasy se dá opravdu dívat. A myslím, že čím více půjde do tuhého, tím lepší fotbal uvidíme," dodal Voříšek.