„Opět jsme tu měli deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Mnoho hráčů ale nedorazilo, jelikož v ten samý den se hrál sálovka ve Varnsdorfu,“ řekl na úvod organizátor Petr Pulda.

Letos se nekonalo žádné velké překvapení a favorizované týmy postupovaly tak, jak se čekalo. K prvnímu čtvrtfinálovému utkání nastoupil nováček na turnaji tým JK proti Unionu. „Union celý zápas trápil favorita, ale přeci jenom byl tým JK o ten jeden gól lepší. K druhému utkání nastoupil vítěz skupiny B Rudá Hvězda a Lokomotiva Děčín. Tady bylo hned od počátku zápasu jasné, kdo postoupí. Výsledek byl pro Lokotku ještě milosrdný,“ podotkl Pulda.

Další utkání proti sobě svedly stejné týmy jako před rokem, a to tým Houslic a Bobo týmu. „Utkání bylo celou dobu vyrovnané a opět musely o postupujícím rozhodnout penalty. A stejně jako před rokem byl šťastnější tým Houslic. O posledním postupujícím do semifinále mezi posíleným týmem Jílového o hráče ze sálového fotbalu a Turbem rozhodovaly taky penalty. Štěstí se zde nakonec přiklonilo k hráčům Jílového,“ pokračoval Pulda.

V semifinále proti sobě nastoupili nesmiřitelný soupeři Rudé Hvězdy a Houslic, kdy Houslicíím stačil k postupu jeden gól.  Druhé semifinále bylo pikantní, protože nastoupily proti sobě týmy Jílového a JK. Za JK nastoupily hráči A týmu Jílového a také jeho bývalí hráči. „Bylo to vyrovnané utkání a bylo vidět, že jde hlavně o prestiž. Nakonec po penaltách postoupilo Jílové,“ prozradil.

V boji o třetí místo  mezi Rudou Hvězdou a JK bylo zřejmé, že oba týmy jsou zklamané a taky už unavené. Nakonec více sil měl tým JK, který zaslouženě svou první účast na turnaji proměnil v zisk bronzových medailí. Ve finále byl o něco lepší tým z Houslic, ale góly dávali jen hráči z Jílového.

„Celý turnaj byl věnován památce nedávno zesnulého  bývalého trenéra Unionu pana Michala Mitra. Byl to nejenom výborný trenér, ale i skvělý člověk. Velké poděkování patří i rozhodčímu Petru Procházkovi, který  bez problému celý turnaj odpískal sám,“ dodal Pulda.

Individuální ocenění:
Nejlepší střelec: Michal Just (JK) – 9 branek
Nejlepší brankář: Stanislav Jeřábek (Slavoj Houslice)
Nejlepší hráč: Lukáš Vaněk (Bobo tým)

Výsledky:
Čtvrtfinále: JK – Union 2:1, R. Hvězda – Loko DC 3:1, Houslice – Bobo tým 2:1 PK, Jílové – Turbo 2:1 PK.
Semifinále: R. Hvězda – Houslice 0:3, JK – Jílové 1:2 PK.
O třetí místo: R. Hvězda – JK 1:2.
Finále: Jílové – Houslice 2:0.