Tým ze Šluknovska totiž v 18. minutě dostal do vedení Kaňkovský. K vilémovskému střelci míč doputoval od Jircháře, který hlavou přizvedl centr Stacha. „Předtím jsme ale měli tři další slibné šance. Naše vedení mohlo být vyšší," litoval vilémovský manažer Libor Sklenář.

Po změně stran hosté pozorně bránili a stále si drželi těsný náskok. Až přišla nešťastná 77. minuta a s ní i neratovické vyrovnání. „Stach zbytečně fauloval u postranní čáry. Kozák nacentroval a nikým nekrytý Šulc vyrovnal," smutnil Sklenář.

Penaltový rozstřel už nikdo neodvrátil. V penaltách se stal vilémovským hrdinou brankář Janda, který zneškodnil dva pokusy domácích hráčů, a přispěl tak k bonusovému bodu.

„Dnes jsme si víc jak bod za ten výkon asi nezasloužili. První poločas jsme totálně prospali, vůbec se nám nedařilo a soupeřovu branku jsme ohrozili až někdy ve třicáté minutě jinak tam nebylo vůbec nic. Ve druhé půli jsme konečně začali hrát, začali jsme rychleji kombinovat a dostávali jsme se tam častěji ale bohužel na víc jak bod to nestačilo," konstatoval domácí kouč Jan Studený.

FK Neratovice - Stap Vilémov 1:1 (0:1) - na PK 1:4

Branky: 77. Šulc - 18. Kaňkovský. R: Milner. ŽK: Zeman - Stach. Diváci: 100.

Vilémov: Janda - Krasnický, Jirchář, Hnízdo, Stach - Demčenko, Jägr, Jindřich (88. Soukup), Buryánek (70. Kopřiva) - Vavroušek (65. Dobeš), Kaňkovský.