„Po dvou zbytečných prohrách jsme konečně ukázali, že dokážeme být nebezpeční i mimo vlastní hřiště. Je dobře, že se nám podařilo oplatit Bílině podzimní porážku," mnul si ruce spokojený Šimek.

Od začátku Vilémov hýřil aktivitou a zaskočil tak trochu bezradnou Bílinu. Do vedení se hosté dostali po dvaceti minutách. Jägr se prosmýkl mezi dvěma obránci a předložil Demkemu míč před prázdnou bílinskou svatyni. Hostující záložník v jasné pozici nezklamal. „Domácí jsme svou agresivní, technickou hrou k ničemu nepustili a dokázali si vytvářet pěknými kombinacemi i velmi dobré šance," liboval si asistent trenéra Jaroslav Zbončák.

Ani po změně stran Vilémov nepolevil a nadále Bílině zatápěl. Druhou trefu opět obstaral agilní Demke, který unikl po pravé straně a parádní střelou pod horní tyčku nedal Kovačkovi šanci. Levý sice rychle zblízka snížil, ale hosté ještě rychleji odpověděli. Buryánek uvolnil Kaňkovského a ten dodal Vilémovu opět potřebný klid.

„Kluci podali parádní kolektivní výkon bez jediné slabiny a to se cení. Výsledek nás určitě povzbudí do dalšího zápasu proti největšímu favoritovi soutěže Litvínovu, který prahne po divizi," dodal kouč Šimek.

FK Bílina - Stap Tratec Vilémov 1:3 (0:1)

Branky: Levý - Demke 2, Kaňkovský. R: Plzák. ŽK: 3:2. Diváci: 110.

Vilémov: Vaňák - Krasnický, Hnízdo, Jirchář, Stach - Demke (89. Kurel st.), Jägr, Jindřich, Buryánek (76. Bílek) - Vavroušek, Kaňkovský.