„Samozřejmě nás to hodně mrzí. Na domácí Baník jsme si věřili. Modlany však oproti podzimu posílily. V jejich kádru se objevili extepličtí Doležal, Pechar a Tesařík, exústecký Karlík a exkladenský Kousal," prozradil vilémovský manažer Libor Sklenář.

Celý zápas provázelo velmi nepříznivé počasí, kdy silný vítr doprovázely dešťové přeháňky a dokonce i kroupy.

Klíčovými muži utkání byli domácí brankář Slanina 
a útočník Kousal.  „V prvním poločase jsme měli optickou převahu, ale žadné velké šance z toho prakticky nebyly," litoval vilémovský funkcionář.

Jedním z klíčových momentů zápasu byl také okamžik, kdy na trávník v dresu Baníku poprvé vyběhla legenda teplické kopané Michal Doležal. Stalo se tak na začátku druhého poločasu, kdy střídal Jana Rudu.

Dalším důležitým faktorem bylo vyloučení hostujícího Jindřicha. Ten po faulu Karlíka neudržel nervy na uzdě 
a šlápl domácímu kapitánovi na koleno. „Podle nás to ale bylo docela přísné vyloučení," zlobil se Sklenář.

Domácí však byli jiného názoru. „Podívejte se na ten krvavý koláč," ukazoval po zápase Karlík způsobený šrám. Jindřich tak svoji červenou kartou pokazil jinak obdivuhodnou bilanci zápasu, ve kterém nepadla žádná žlutá karta.

Vzápětí pak Kousal využil nekoncentrace hostů a bodlem dostal Modlany do vedení. Ten samý hráč pak devět minut před koncem z hranice vápna svou střelou k tyči rozhodl.

Vilémov tak na jaře čeká jak na první body, tak na první vstřelenou branku. „Rozhodně nepanikaříme, je před námi ještě třináct kol. Ale rozhodně bychom měli už bodovat," dodal Sklenář.

BANÍK MODLANY - STAP TRATEC VILÉMOV 2:0 (0:0)

Branky: Kousal 2. Rozhodčí: Roháč. ŽK: 0:0. ČK: Jindřich (V). Diváci: 90.
Vilémov: Loos – Krasnický, Dobeš, Jirchář, Jindřich – Čuda, Chod, Jägr, Buryánek (75. Kurel ml.) – Bílek (75. Vlk), Soukup.