Domácí z důvodu údajně nezpůsobilé travnaté plochy přeložili na poslední chvíli zápas na novou umělou hrací plochu, kterou někteří vilémovští hráči příliš v oblibě nemají. To jejich předvedený výkon a výsledek určitě neomlouvá i přesto, že mu chyběli někteří hráči ze základní sestavy.

FK Litvínov – Stap Tratec Vilémov 1:0 (0:0)

První půle byla po fotbalové stránce vcelku vyrovnaná. Obě mužstva mohla vstřelit gól a daleko větší, respektive stoprocentnější šance k tomu měli hosté. Diváka však takovýto fotbal příliš nebavil, neboť mnoho vzruchu před oběma brankami nepřinesl. Hrálo se spíše od vápna k vápnu a navíc středem, kde byl přehuštěný prostor.

Rozhodující moment celého utkání přišel hned na začátku druhé části, kdy se krkolomnou hlavičkou po rohovém kopu prosadil paradoxně nejmenší hráč na hřišti Horský. Hosté po obdržené brance nedokázali ani střídáním ani změnami postů nic zvláštního vymyslet ke zteči domácí branky a po velice špatném výkonu si odvezli nejtěsnější porážku.

„V celé bilanci podzimu je paradoxem že jsme bohatým brali, neboť ze zápasů s mužstvy z první poloviny tabulky jsme udělali dvanáct bodů a chudým jsme dávali, neboť s mužstvy ze spodní poloviny tabulky jsme udělali pouze bodů pět,“ prozradil manažer vilémovského týmu Libor Sklenář, který se ještě krátce zahleděl do budoucnosti: „V součtu bodů je jasné, že nás čeká na jaře opět pouze boj o záchranu, místo původně plánovaného klidného středu tabulky. Pokud chceme udržet divizi i pro další sezónu musí dojít k určité obměně kádru. Na tom se již tvrdě pracuje a několik posil by mělo do Vilémova stoprocentně přijít.“

Branka: 47. Horský. ŽK 2::1. 120 diváků, sudí Dobrý.

Vilémov: Loos – Winzig, Šmalcl, Svoboda, Havel (60. Nagy L.), Kopřiva, Nagy M., Buryánek, Kubeš, Očipka, Kurel.