Ten však přijel v kombinované sestavě, neboť polovina hráčů byla na halovém turnaji v Německu a druhá polovina širšího kádru odehrála tento zápas. „Nicméně kvalita tohoto utkání byla výborná, oba soupeři hráli velice dobře a bylo vidět z obou stran hodně pěkných fotbalových akcí. My jsme byli o něco lepší v první půli a soupeř zase po obrátce,“ poznamenal manažer vilémovského klubu Libor Sklenář.

Vilémov – Česká Lípa 2:1 (1:0)

První půlhodina patřila zcela vilémovským hráčům, kteří si vytvořili územní převahu a měli i šance. Jenže Kubešovu střelu s námahou zkrotil českolipský brankář Dvořák, který si vzápětí poradil i s T. Jägrem, jenž se před ním ocitl zcela sám. Pak přišly na řadu střely T. Jägra a Kopřivy, obě ale skončily mimo tyče českolipské branky. Na druhé straně přestřelil vilémovskou svatyni Šíma, což byla jediná vážnější šance České Lípy v první půli. V závěru poločasu nejprve brankář Dvořák vytáhl konečkama prstů nad břevno povedený lob Kopřivy a v poslední minutě první části už konečně udeřilo. Greňo parádně potáhl míč po křídle, jeho centr našel hlavu Lehrla a Vilémov o přestávce vedl 1:0.

Ve druhé půli došlo k několika střídáním a přesunům na obou stranách. Hosté se začali více osmělovat a ohrožovat branku Vilémova. Ti však utekli na rozdíl dvou branek a dokázali i přes přísně nařízenou penaltu a oslabení o kapitána Šmalcla, výhru již udržet až do konce zápasu. Nejprve přidal druhý gól vilémovského Stap Tratecu povedenou ránou z pětadvaceti metrů do šibenice Kubeš, kterého má Vilémov na zkoušku z Nového Boru. Dvacet minut před koncem přišlo zdramatizování, brankář Vilémova Hambálek fauloval podle rozhodčího ve vápně a přišla penalta. Ještě před ní byl za protesty vyloučen vilémovský kapitán Šmalcl. Pokutový kop pak proměnil Finklár a bylo zaděláno na drama. Českolipští fotbalisté se poté pustili do dobývání vilémovské branky, vilémovská obrana se ale semkla a až na dva momenty pracovala perfektně. Ty dva momenty pak skvěle vyřešil brankář Hambálek, který pokryl jak střelu Podolského z dvaceti metrů, tak i parádní nůžky Finklára.

„Utkání se odehrálo na perfektně připravené umělé hrací ploše bývalého Pelikánu resp. Kovostroje a přišla se na něj podívat i slušná řádka prokřehlých diváků a fotbalových odborníků (Fridrich, Hejna, Gabriel, Raba, Hrubý a mnoho další), kteří určitě nelitovali, neboť viděli velice zajímavý, technický fotbal, na který se dalo určitě po celé utkání koukat,“ dodal ještě vilémovský manažer a vedoucí týmu Sklenář.

Branky: 44. Lehrl. 50. Kubeš – 71. Finklár z PK. Sudí Tyl. 100 diváků.

Vilémov: Loos (50. Hambálek) – Winzig, Šmalcl, Greňo (46. J. Jägr) – Buryánek, T. Jägr, Nagy, Kopřiva – Lehrl (46. Budský), Čuda.