Postavení v tabulce slibovalo vyrovnanou podívanou, realita byla ovšem zcela odlišná.

V boji o nejlepší tým okresu v krajském přeboru kraloval Vilémov, který doma nadělil Modré sedm gólů. Domácím chyběl Dobeš, Jindřich a Bílek, hostům zase distancovaný Čapek, nastoupit ale mohl brankář Kratochvíl a omilostněný Fichtner. „Je vidět, že nám svědčí rovné a velké hřiště. Vyhráli jsme zaslouženě, gólů mohlo být daleko více," pravil spokojený manažer Vilémova Libor Sklenář.

Domácí už po poločase, který vyhráli 5:0, rozhodli o osudu zápasu. „Vilémov na nás vlétl a dal dva rychlé góly. Snížit mohl Demčenko, ale  z penalty trefil jen tyč. Domácím tam spadlo skoro všechno. Po změně stran už nebylo co řešit. Prohráli jsme ale zaslouženě," přiznal kapitán Modré Kamil Podolský.
Hattrickem se blýskl vilémovský šutér Soukup, po jedné brance pak přidal Vlk, Jägr, Buryánek a také Kurel mladší.

„Hráli jsme s chutí. Zdálo se, že hosté odpadli po neproměněné penaltě. Škoda neproměněných šancí, opravdu se tady mohla točit desítka. Takový průběh utkání jsme opravdu nečekali," dodal Sklenář.

V dalším kole se Vilémov, který drží šesté místo, představí na půdě jedenáctých Loun. To Modrá, která okupuje osmou příčku, bude hrát na domácím hřišti.  V neděli si to rozdá s dvanáctým Baníkem Modlany.

SK STAP VILÉMOV - JISKRA MODRÁ 7:0 (5:0)

Branky: Soukup 3, Vlk, Jägr (PK), Buryánek, Kurel ml. R: Zítko. ŽK: 2:2. Diváci: 210.

Vilémov: Loos – Krasnický, Vlk, Jirchář, Čuda – Kurel ml. (55. Mikula), Vavroušek, Jägr, Buryánek – Chod, Soukup

Modrá: Kratochvíl – Sýkora, Podolský, Frkal, Struha – Líbal, Žák, Havrda, Kuna (80. Šotola) – Demčenko, Fichtner