Tentokráte hráli na pěkném pažitu v Jestřebí proti ambicióznímu nováčkovi Krajského přeboru libereckého kraje mužstvu FK Doksy. Po poločase 2:0 si hosté odvezli výhru 4:2.

Hosté přijeli velkým autobusem a v něm i desítka fanoušků, která tím vytvořila skoro domácí prostředí. Soupeř to byl velice zdatný a překvapil velmi dobrou hrou, čímž byl zatím asi nejkvalitnějším sparingpartnerem hostů v letní přípravě.

Hostům navíc ještě chyběli pracovně zaneprázdnění – Šmalcl, Hyka, Dvořák a Greňo plus zraněný Kurel, ale poprvé nastoupili hned tři noví hráči – Zachariáš z Vlašimi, Rein z Bohemians 1905 a Škyta z Rumburka.

První půle byla bojovná a bylo vidět i dost šancí na obou stranách. Hosté měli více klidu při zakončování a proto vedli zaslouženě o dvě branky. Obě mužstva také vystřídala do druhé půle několik hráčů.

V 55 minutě svitla domácím naděje, když se jim podařilo snížit na 1.2. O deset minut později ale hosté po dobře zahraném rohovém kopu vedli opět o dvě branky.

Hrál se oboustranně pohledný a technický fotbal, bez zbytečných faulů, který se hrstce přítomných diváků určitě musel líbit. Škoda jen zranění Zachariáše a neúčasti dalších hráčů.

Pozitivní je zjištění, že nově zkoušený J.Rein se uvedl velmi dobře, jeho hostování by mohlo být do konce týden dotaženo do konce a mohl by nahradit v útoku zraněného P.Kurela již v sobotu při Ondrášovka Cupu proti Ústí nad Labem.

Branky: 55. Holický, 83. Semínkek. – 1. Rein., 38. Kopřiva, 65. R.Vichtereye , 73 Buriánek.
Sestava Vilémova: Vaňák (46´- Loos) – Winzig, Zachariáš (19´- Vichterey R.), Jirchář, Nagy L. (46´- Čuda), Dobeš, Kopřiva. Trenér: Suchomel

Autor: Libor Sklenář