Čtvrtým kolem pokračoval v areálu FK Junior Děčín fotbalový turnaj O pohár města Děčína. A všichni okresní zástupci shodně zvítězili a opanují čelo turnajové tabulky.

Vedoucí Vilémov v sobotu narazil na Lovosice, které hrají krajský přebor. Vítězství 3:2 zařídil svou brankou ze závěru utkání kanonýr Kurel. Jinak se na hřišti hodně jiskřilo. „První půle byla až na úvod zcela v naší režii, kdy jsme mohli vstřelit více branek, ale proměňování šancí je jedna z našich prozatimních slabin. Naopak Lovosice skórovaly hned v první minutě,“ nechal se slyšet manažer Vilémova Libor Sklenář.
„Ve druhé půli nastaly na obou stranách změny a zahráli si i hráči z lavičky. Očekával se náš další nápor, který se však nekonal a lovosičtí dokázali vyrovnat skóre a dlouho to vypadalo, že zápas skončí plichtou. Nakonec jsme díky trefě kanonýra Kurela dokázali zvítězit 3:2,“ dodává Sklenář.

Junior i Řezuz za tři body

Na druhé příčce se drží obhájce celkového prvenství. Domácí Junior Děčín tentokráte v páteční předehrávce udolal dorost Teplic 2:1, trenér Milan Řehák ovšem z utkání nadšený příliš nebyl. „Sice jsme vyhráli, ale celkově byl zápas tak trochu o ničem. Měli jsme problémy se sestavou, do druhého poločasu dokonce nastoupili čtyři hráči z dorostu. Hráči bojují s nemocemi, mne to přišlo, že se celý duel odehrál pouze z povinnosti. Moc jsem to tedy neřešil, nebyl to pro mne ten pravý ukazatel kvality. Ale vítězství se samozřejmě počítá,“ uvedl kormidelník Junioru.

Vítězství urvali i v nedělním utkání Řezníci. Celek, který hraje divizi, v brankové přestřelce porazil rezervu Arsenalu Česká Lípa 4:3. Pro Děčín to bylo první vítězství v zimním turnaji.

V děčínském kádru se objevili dva bývalí hráči České Lípy – Demčenko a Podolský. Řezníkům zavařil Petr Novotný, který nastoupil poprvé za rezervu Arsenalu a hned vstřelil hattrick. Ačkoliv Děčín prohrával v poločase 0:2, dokázal celý zápas otočit. „První poločas jsme odehráli velice dobře. Ve druhé půli možná z důsledku střídání nebo zlepšení hry soupeře, jsme mu dokázali nabídnout šance, které využil. Nakonec byl soupeř šťastnější a to hlavně z toho důvodu, že jsme nedokázali využít stoprocentní šance,“ nechal se slyšet pro klubový web trenér České Lípy B Bohuslav Najman.

Turnaj pokračuje již ve středu. V dohrávce se střetne Řezuz s Teplicemi.

Výsledky, střelci a tabulka

Junior Děčín – Teplice dorost 2:1 Branky: Žáček,Horký – Veselý.
Vilémov – Lovosice 3:2 Branky: Vichterey, Kopřiva, Kurel – Velich, Faust.
Řezuz Děčín – Č. Lípa B 4:3 Branky: Horký 2, Demčenko, Betyár – Novotný 3

Tabulka po čtvrtém kole O pohár města Děčína
1. Vilémov 12:9 10, 2. Junior Děčín 12:7 9, 3. Teplice dorost 8:6 6, 4. Řezuz Děčín 10:9 5, 5. Lovosice 6:12 1, 6. Česká Lípa B 9:14 0.