O výhře domácí rozhodl kanonýr Dvořák, výborná divácká kulisa viděla velmi kvalitní duel.

„Zavítal k nám veleznámý klub s obrovskou tradicí, který vloni sestoupil z ČFL jen díky skóre. Za nádherného počasí při skvělé divácké kulise se hrál technický fotbal, který diváky určitě bavil a bylo vidět i dost šancí, hlavně na domácí straně. Po celý zápas to bylo vyrovnané a napínavé až do posledního hvizdu výborného hlavního sudího Blažeje a bylo se stále nač dívat,“ pochvaloval si manažer Vilémova Libor Sklenář.

Ale pěkně popořadě. První poločas nabídl v poli vyrovnanou partii, na šance ovšem vyhrál Vilémov. „Škoda jen, že jsme nedokázali dát branku. V obraně už se představil kapitán Šmalcl, obrana fungovala velmi dobře,“ pokračuje Sklenář. Aktivní byl především Buryánek, přesto se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Po změně stran se diváci dočkali i brankového koření. Jako první udeřili domácí. „Dvořák se dostal do samostatného úniku. Prokázal týmový duch a našel výhodněji postavené Očipku, který se nemýlil,“ popsal Sklenář úvodní gól celého duelu. Hosté ovšem brzy srovnali, kdy po minutě dorazil míč za Vaňáka ex-klokan Dalibor Slezák. „Trochu jsme odpadli, naštěstí jsme se brzy zvedli a opět se dostali do vedení. Hyka našel dlouhým pasem Dvořáka a ten rozhodl o našem vítězství,“ zdůraznil Sklenář. I přes aktivitu Slezáka si Vilémov vítězství uhlídal.

Vilémov se tak posunul na šesté místo v tabulce, dle vedení chce skončit v horní polovině divize. „Kluci zapomněli na katastrofální výkon v Praze na Meteoru a ukázali fanouškům, že na divizi mají a posunuli se opět do první části tabulky, kde bychom chtěli zůstat již do konce této sezóny. To se může podařit jen pokud budou podávat takovéto výkony i v dalších zápasech,“ dodal manažer Libor Sklenář.

Sk Stap Tratec Vilémov – Slavoj Vyšehrad 2:1 (0:0) B: Očipka, Dvořák – Slezák. Rozhodčí: Blažej, ŽK 3:3, 410 diváků.

Vilémov: Vaňák – Winzig, Šmalcl, Hyka, Buryánek - Vlk, Očipka (60. Nagy M.), Kubeš, Kopřiva - Dvořák (85. Čuda), Kurel (76. R. Vichterey.)