Poslední zápas v tomto ročníku si domácí náležitě vychutnali, přestože nenastoupili v nejsilnějším složení. Tak, jak to u Vilémova v této sezóně bývá zvykem. „Chyběli nám Jirchář, Hyka, Zelinger a Winzig, a tak si pobili na place také delší čas mladíčci z lavičky a jeden z nich – mladý Pavel Kurel, dokonce vstřelil branku z pokutového kopu a připsal si ve svých patnácti letech první divizní zásah," spokojeně pravil vilémovský manažer Libor Sklenář. Ale pojďme pěkně popořadě.

Domácí na hosty vlétli od samotného začátku. V první šanci Petr Kurel trefil jen brankáře, ovšem v šesté minutě už se vilémovští fanoušci mohli radovat. Vavroušek poslal skvělý centr do vápna, kanonýr Dvořák zůstal sám a hlavou otevřel skóre – 1:0. Soupeř byl bezzubý a Vilémov v pohodě diktoval tempo hry. V 28. minutě předvedli domácí po ose Kurel – Čuda – Buryánek – Dvořák pěknou kombinační akci, kterou poslední jmenovaný zakončil do prázdné branky – 2:0. A když po dvou minutách dostal červenou kartu Helmich a Petr Kurel zvýšil z pokutového kopu na 3:0, hosté definitivně odpadli.
„Zápas byl pro bouři na chvilku přerušen, ale pak se v klidu dohrál. Hráli jsme v první i ve druhé půli neustále do plných, neboť hosté přijeli jen ubránit co nejlepší výsledek a snažili se občas podnikat rychlé brejky, které ale většinou končili na našich becích nebo gólmanech," konstatoval Sklenář.

Ve druhém poločase se hrálo opět podle vilémovských not. V 53. minutě poslal Buryánek křižný centr na Kopřivu, který dával opět do prázdné – 4:0. Další šance Dvořáka a také stopera Pimpary (výpomoc z Varnsdorfu) zůstaly nevyužity. Pak se musel ukázat i náhradní brankář Loos, který vytěsnil na roh bombu hostujícího Ezaebyho . V 61. minutě dokonal hattrick (druhý ve druhém domácím zápase po sobě) Dvořák. Ten si pohrál se třemi obránci a pohodlně zvýšil už na 5:0.

Tím ale domácí střelnice nekončila. V 72. minutě přišel další faul a další pokutový kop pro Vilémov. Ten pro změnu proměnil Pavel Kurel a bylo to už 6:0. Poslední minuty patřily brankáři Loosovi. V 81. minutě udržel čisté konto proti šanci Fera a v 86. proměnil třetí penaltu a uzavřel skóre na konečných 7:0 pro Vilémov.

„Hosté se představili jako jeden z nejslabších soupeřů v soutěži a nebýt jejich gólmana a zkušeného internacionála Petrouše na stoperském postu, tak odjeli s desítkou. My jsme si s chutí zahráli, zastříleli a nakonec pozdravili početnou skupinu diváků na tribuně tradiční děkovačkou. Po zápase proběhla na hřišti Závěrečná s vyhodnocením nejlepších hráčů a pokračovala s hudbou, jídlem a pitím až do druhého dne. Nastoupili jsme do tohoto zápasu již bez trenéra Suchomela, který byl na zápase Česko – Polsko ve Vratislavi a který tímto zápasem skončil po sedmiletém působení u týmu Vilémova. Oficielní rozloučení s ním, jakož i kapitánem Vlastou Šmalclem, který také skončil, bude 28. července při příležitosti pohárového zápasu na domácí půdě," dodal vilémovský funkcionář.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - FK LITOL 7:0 (3:0)

Branky: 6., 28. a 61. Dvořák, 30. Petr Kurel (pk), 53. Kopřiva, 72. Pavel Kurel (pk), 86. Loos (pk). R: Berka –  Duchoň, Štefan. ŽK: 3:1. ČK: Helmich (L). Diváci: 310. Poločas: 3:0.

SK Vilémov: Vaňák (46. Loos) – Zadina (55. Maier mladší), Šmalcl, Pimpara, Čuda – Vavroušek (60. Kurel mladší), Kopřiva, Očipka, Buryánek – Dvořák, Kurel starší.