Hráči Vilémova budou hrát poprvé na vlastním hřišti, po dvou utkáních na umělé trávě ve Varnsdorfu. Soupeřem jim budou v sobotu od 17.00 nebezpečné Brozany. „Věříme, že přijde více diváků než do Varnsdorfu," doufá manažer Vilémova Libor Sklenář.

V posledním utkání v Lovosicích jste ztratili nadějné vedení a nakonec jste prohráli 2:3…

Měli jsme za tohoto stavu dvě obrovské šance, ale branka z toho nebyla. Pak přišla penalta, které předcházel faul domácího hráče na našeho obránce, a tradičně krátce před koncem po rohu hlavou rozhodující gól.

Nebylo to poprvé, co jste ztratili dobře rozehrané utkání. Kde je problém?

Je to posedmé, co jsme prohráli vždy o gól a navíc těsně před koncem, nebo dokonce v nastavení. Z toho už třikrát letos na jaře. Těžko říci, proč tomu tak je.

Nyní hostíte Brozany. Jak byste charakterizoval vašeho sobotního soupeře?

Musíme hrát na hranici svých možností, bojovat a dřít do morku kosti. Brozany mají výborný soubor, ale žádný z borců soupeře není nijakou hvězdou. A v tom je jejich síla.

Poprvé se na jaře představíte na domácím hřišti ve Vilémově. Můžete podat lepší výkon než na varnsdorfské umělce?

Věříme, že nám pomohou i diváci, kterých se snad dostaví více než do Varnsdorfu. Pomoci by mohla i lepší znalost menšího hřiště našich kluků, kde již konečně trénujeme.

Jak je na tom váš hráčský kádr? Budete moci využít služeb varnsdorfských fotbalistů?

Kádr je až na pracovně vytíženého Hyku kompletní. Z Varnsdorfu očekáváme asi jen jednu posilu a dva dorostence. Mají také dost zraněných hráčů a navíc hrají nyní anglické týdny díky odloženým zápasům, takže to s naší sestavou není jednoduché.