Vítězstvím 2:1 nad sestupujícím Litvínovem zakončili fotbalisté SK Stap Tratec Vilémov velmi úspěšnou divizní sezónu.

„Poslední mistrovský zápas se odehrál v duchu fair play, neboť hosté měli sestup již bohužel jistý a nám šlo jen o celkové umístění. Na obou stranách se na hřišti objevila řada hráčů, kteří po celé jaro vysedávali spíše jen na lavičkách náhradníků,“ prozradil úvodem manažer vilémovských Libor Sklenář.

Domácím se úvodní poločas příliš nevydařil. „V 19. minutě jsme nepokryli litvínovského Svobodu a z rohu jsme inkasovali. O minutu později bomba Dvořáka zazvonila pouze o tyč, Buryánkovu hlavičku vykopl z čáry obránce Litvínova,“ litoval Sklenář.

O těsném vítězství pak rozhodly dvě slepené branky v rozmezí pěti minut. „V 50. minutě našel Dvořák krásným lobem Kubeše, který obešel i brankáře a vyrovnal. O pět minut později našel Kubeš pasem Očipku a ten parádní trefou vymetl pavučiny v litvínovské šibenici,“ pochvaloval si obrat vilémovský manažer.

Hosté mohli srovnat, skvělým zákrokem proti Stožickému se předvedl Loos. „Zvýšit mohl Buryánek, ale v souper šanci netrefil prázdnou branku. Do konce utkání se stav nezměnil a my jsme poslední zápas sezóny doslova vydřeli,“ oddechl si Libor Sklenář.

Utkání to nebylo příliš kvalitní, neboť oba soupeři již spíše mysleli na Závěrečnou a dovolenou. Hrálo se velmi korektně na obou stranách a výsledkem toho byla jen jediná žlutá karta na straně hostů. Rozhodčí neměli příliš mnoho práce a tak asi nejvíce byli zklamaní fanoušci, kteří chtěli vidět v sítí sestupujícího soupeře více než jenom dvě branky. Body však zůstaly doma a tak se přeci jen mohlo jít oslavovat,“ dodal závěrem manažer SK Stap Tratec Vilémov Libor Sklenář.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - FK LITVÍNOV 2:1 (0:1)

Branky: Kubeš, Očipka – Svoboda. ŽK 0:1, 250 diváků, R: Řezáč.
Vilémov: Loos – L. Nagy, M. Nagy, Hyka, Kopřiva (70. Winzig) – Kubeš, Vlk, Dobeš (85. Čuda), Buryánek – Očipka (75. R. Vichterey), Dvořák.