Kladno B – Vilémov

2:3 (2:0)

Hosté oslabeni o Šmalcla, Kopřivu, Špinku a Čudu přežili začátek zápasu bez úhony a ubránili se tlaku domácích, v jejichž řadách nastoupilo několik hráčů z širšího kádru Áčka, z nichž tři dokonce nedávno působili i ve Varnsdorfu (Šilhan, Broschinský a Zachariáš). V rozmezí 33. – 35. minuty však udělali vilémovští hráči dvě hrubky v rozehře a domácí při přečíslení soupeřovi obrany šli do laciného vedení 2:0. S hosty to vypadlo opět bledě, ale do šaten se již výsledek nezměnil, a tak se čekalo co se bude dít po poločase, zda se hosté vzchopí nebo odjedou s dalším přídělem. Po bouři v šatně však přišlo něco, co čekal málokdo.

V kabinách hostů bylo tentokráte zemětřesení o poločase, umocněné ještě tím, že trenér Suchomel nestihl z důvodu praktických trenérských zkoušek první půli a přijel až na tu druhou. Hosté pak nastoupili do druhé části jako vyměnění a kromě jedné chyby a šance domácích se hrálo prakticky na jednu branku. Po kontaktní brance bylo jasné, že si hosté odvezou alespoň bod, ale jejich skvělá hra jim přinesla překvapivě hned body všechny tři. Domácí se snažili, ale na rozjetý stroj hostů tentokráte po obrátce vůbec neměli.

Jako první z hostů se trefil Smola, který zužitkoval v 67. minutě přistrčení T. Jägra. O devět minut později vyrovnal po centru Buryánka přesnou hlavičkou Lehrl a ten samý hráč se postaral za další tři minuty i o vítězný gól, tentokrát využil nezištnou přihrávku Smoly. „To co hráči předvedli to nemělo chybu a zaslouženě si tak odvážíme první divizní body ze soupeřovi půdy. Opět se potvrdilo, že i přes velkou marodku klíčových hráčů na divizi určitě máme, jen potřebujeme více klidu při zakončování,“ řekl manažer a vedoucí vilémovského týmu Libor Sklenář, který ještě dodal: „Hrálo se oboustranně velice slušně, hosté dokonce bez jediné žluté karty a rozhodčí pískali jako z partesu, řečeno fotbalovou hantýrkou – rovinu.“

Branky: 33.Moravec, 35. Šilhan – 67. Smola, 76. a 79. Lehrl. Sudí Chládek, 80. div.

Vilémov: Loos – Uka, Nagy, Greňo – Buryánek, T. Jägr, Vlk, Goumbi, Lehrl (88. Zelinger) – Kurel, Smola.