„Opět jsme byli v okleštěné sestavě. Mysleli jsme si na bod a ten nebyl daleko. Ale bohužel," smutnil vilémovský manažer Libor Sklenář.

První poločas byl v režii vilémovského souboru. Tedy co se týče ofenzivní části. „Dopředu jsme hráli dobře, ale v obraně byla okénka," přiznal Sklenář. Hlavně dvě litvínovské šance volaly po gólu. Nejprve Kulhánek trefil tyč, Vaňák pak vychytal Künzla.

Úvodní trefa ale přišla na opačné straně hřiště. „Helm dobře vystřelil z dvaceti metrů a Kaňkovský ji lehce tečoval mimo dosah domácího brankáře," vzpomínal Sklenář. Zbylých sedm minut, které scházely do konce prvního poločasu, už vlastně nic zajímavého nepřineslo.

Po příchodu z kabin ale vilémovští trochu zaspali, ve 48. minutě totiž vyrovnal nikým nekrytý Macka. Nepřehledná situace přišla o sedm minut později. „Helm byl faulován, ale rozhodčí to neviděl. Následovala potyčka, po které náš hráč dostal červenou. Domácí simulant se nám pak smál do tváře," mrzelo Sklenáře.
I v deseti hosté drželi remízu do 88. minuty. „Pak přišel nešťastný gól. Nikdo nedokázal po skrumáži odkopnout míč. Ten si našel domácí kapitán Dragoun a doslova ho dotlačil do sítě," kroutil hlavou vilémovský manažer.

Je jasné, že Vilémov zakončí sezónu na 14. místě, které by mělo znamenat sestup. V posledním kole doma hostí Rakovník.

FK Litvínov – Stap Tratec Vilémov 2:1 (0:1)
B: Macka, Dragoun – Kaňkovský. R: Pekař. ŽK: 2:3. ČK: Helm (V), 80 diváků.
Vilémov: Vaňák – Jantač, Jirchář, Kopřiva, Helm – Čonka, Jägr, Hnízdo, Čuda
– Kaňkovský, Vavroušek (73. Buryánek).