Tým, který v loňském ročníku skončil na třetím místě, má i v tom nadcházejícím vysoké ambice. „Chceme hrát každopádně v horní polovině tabulky a lákat do našeho opět vylepšeného fotbalového areálu co nejvíce lidí z celého okolí," má jasno vilémovský manažer Libor Sklenář.

Tento týden vám vlastně končí letní příprava. Jaká podle vás byla?
Během krátké letní přípravy jsme sehráli šest dobrých zápasů, kde jsme jednou prohráli, dvakrát remizovali 
a třikrát vyhráli. Účast na trénincích byla velmi slušná 
a mělo by se to projevit i v mistrovských duelech.

Jak moc jste přes léto zasahovali do hráčského kádru?
S aktivní činností skončil Vlk, Mikula se vrátil do Šluknova a Dobeš bude mít za nás omezený střídavý start. Nováčky v týmu jsou útočník betyár z Junioru Děčín, stoper Hnízdo z Dobrovic a mladý Herejk z dorostu FK Varnsdorf. K tomu ještě musíme přičíst střídavý start Podhory a Čurgali, dvou nadějných hráčů z Velkého Šenova.

První zápas krajského přeboru hrajete proti Blšanům, jejichž letní příprava je tradičně zahalena tajemstvím. Jak se na soupeře připravujete?
Nemůžeme sehnat o soupeři žádné informace, protože na jejich webu nic není, pohárový zápas v Žatci odložili,. Zatím prý nemají dostatečný počet hráčů, takže prostě nevíme, s čím přijedou. Pokud budou mít stejný kádr jako na jaře, tak prim bude hrát ostrostřelec Prückner, mladý Siegl a zkušení Siegl starší a hrající trenér Němec. U nich pak budou hrozit hlavně standardy, na které si musíme dát velký pozor.

Jaké cíle si dáváte do nové sezóny?
Chceme hrát každopádně 
v horní polovině tabulky a lákat do našeho opět vylepšeného fotbalového areálu co nejvíce lidí z celého okolí.

JAK HRÁL VILÉMOV V PŘÍPRAVĚ?

Chrastava 1:4, Šluknov 4:0, Varnsdorf U 19 1:1, Česká Lípa 3:2, Velký Šenov 8:3, Nový Bor 0:0.