„Samozřejmě jsme spokojení. Takový vstup do jarní části asi nikdo nečekal. Hlavně v prvním poločase z hráčů čišela obrovská odhodlanost a touha po vítězství," liboval si po zápase vilémovský manažer Libor Sklenář.

To pro Junior, který v zimě posílil, je vysoká porážka studenou sprchou. „Byla to pro nás lekce. Musíme zapomenout a rychle se oklepat," má jasno vedoucí Děčína Miroslav Tyl. Junior postrádal vykartovaného Demčenka a nemocného Horáčka.

Hosté ve Vilémově nezachytili začátek. V patnácté vteřině totiž utekl Buryánek, centrem našel Kaňkovského, který hlavou prostřelil Vavreka. „Zbytečně jsme rozehráli na vlastní polovinu, navíc tam Feledi uklouzl. Hodně nás to poznamenalo," přiznal Tyl.

Vzrušení přinesla 20. minuta. Murdych po chybě domácích postupoval sám na Vaňáka, po kontaktu se Stachem upadl a bylo po šanci. „Penalta? Podle nás by to byl velmi mylný výrok," razantně tvrdil Sklenář. „Kuba byl evidentně faulován. Měla přijít penalta a navíc červená pro Stacha. Utkání se mohlo vyvíjet jinak," stěžoval si šéf Junioru.

Po půl hodině hry pak Vilémov rozhodl. V rozmezí jedenácti minut nasázel Děčínu čtyři trefy. „Centr Vavrouška propadl k Demkemu a ten nezaváhal. Pak se dvakrát trefil Kaňkovský, který završil hattrick. A vše uzavřel Demke, který se prosadil hlavou po centru Jägra," popisoval Sklenář gólové okamžiky.

Po změně stran už tolik vzruchu na hřišti nebylo. Čtyři minuty před koncem se ještě do střelecké listiny zapsal Jägr, který profitoval z dobré Čudovy akce. „Prostřídalo se a tempo trochu opadlo. Šanci dostala celá lavička. Věřím, že diváci, kterých tentokráte nebylo tolik, se pěkně bavili," dodal Sklenář. Vilémov je na šestém místě, v dalším kole hraje v Blšanech.

Junior zůstává čtrnáctý, ale bodově se na něj dotáhly právě Blšany, které vyhrály v Modré. „Hráči to musí hodit za hlavu a připravit se na Rumburk," má jasno Tyl.

Stap Tratec Vilémov - FK Junior Děčín 6:0 (5:0)

Branky: Kaňkovský 3, Demke 2, Jägr. R: Šmíd. ŽK: 1:1. Diváci: 140.

Vilémov: Vaňák - Krasnický, Stach, Jirchář, Jindřich - Buryánek (60. (Čuda), Jägr, Vavroušek (75. Kurty), Vaníček (46. Bílek) - Demke, Kaňkovský (46. Hnízdo).

Junior Děčín: Vavrek - Majerik (46. Michalec), Feledi (46. Šmalcl), Gaher, Klínský - Šístek, Fiala, Zdvořák, Hadrava - Betyár, Murdych (75. Hloušek).