„Narazili jsme zpočátku na houževnatého soupeře a nezvykle dlouho se nám nepodařilo vstřelit první uklidňující branku. Navíc měl soupeř po dvou našich neproměněných šancích možnost sám otevřít skóre zápasu," přiznal vilémovský kouč Šimek.

„Fotbalově jsme byli lepším týmem, ale náš problém bylo zakončení. Pro ilustraci, Doubek šel sám na brankáře a trefil se tři metry vedle brány," začal hodnocení nevydařeného zápasu neštěmický lodivod Martin Beran.

Skóre otevřel ve 22. minutě Buryánek, který se netradičně trefil pravou nohou. Za osm minut poslal Buryánek přesný centr na Kaňkovského, který podruhé rozjásal domácí fanoušky. „Po první brance Buryánka, který si vychutnal obranu soupeře a zavěsil, jsme to už byli zase my, kteří jsme udávali tempo hry a tu měli plně ve své moci," pravil Šimek.

Po změně stran si pak vzal slovo kanonýr Kaňkovský. Domácí snajpr nejprve využil krásné uličky od Krasnického, v 74. minutě pak zakončil skvělou akci po ose Jindřich – Vavroušek. Kaňkovský na jaře pokračuje v neuvěřitelné palbě, na své pažbě už má 18 zásahů!

„Hráli jsme naivně v obraně, rozhodla produktivita v zakončení. Zmáčkli jsme je, ale bylo vidět, že to je nejlepší tým, se kterým jsme na jaře hráli," uznal Beran.

Závěrečná děkovačka byla opět emotivní, a navíc se celý zápas nesl oslavami prezidenta klubu pana Jana Lemfelda (77 let) a manažera Libora Sklenáře (60 let), kteří obdrželi krásné dárky od hráčů i vedení klubu a sklidili také ohromný potlesk přítomných.

STAP VILÉMOV - FK NEŠTĚMICE 4:0 (2:0)

Branky: Kaňkovský 3, Buryánek. R: Bouma. Bez karet. Diváci: 210.

Vilémov: Vaňák – Krasnický (64. Vaníček), Hnízdo, Jirchář, Stach – Demke (57. Bílek), Jägr, Jindřich, Buryánek (70. Čuda) – Kaňkovský (78. Petr Kurel), Vavroušek.

Vilémovský fotbalový stánek ponese jméno Libora Sklenáře!

Každý, kdo se zajímá o fotbalové dění v regionu ví, o kom je řeč. Vilémovský manažer Libor Sklenář se narodil ve Šluknově, kde také absolvoval první fotbalové krůčky a kroky.

Životní láska jej však odvála do nedalekého Vilémova, ale se svým mateřským klubem udržuje dodnes nadstandardní vztahy. V jeho novém působišti si již tenkrát mohli gratulovat. Získali nejen kvalitního fotbalistu, ale pro budoucnost i funkcionáře, na kterého při vší úctě opravdu široko daleko nikdo nemá.

OBROVSKÉ PŘEKVAPENÍ! Členové Fandaklubu přichystali opravdové překvapení pro svého manažera, ten o poločase mistrovského utkání neskrýval své dojetí. Poté, co skončil s fotbalovou kariérou, kdy často startoval i za různé výběry a pověsil na hřebík i své hokejové kanady, začlenil se postupně do vedení dnešního SK Stap Tratec. Zvláště v tomto případě za něj mohou místní žehrat Bohu. Bafuňář Sklenář totiž fotbalu, a všemu s ním spojenému, propadl úplně. Hlavně díky němu má dnes Vilémov sportovní areál, který mu závidí nejen v širokém okolí, ale i všichni soupeři, kteří na jeho hřiště zavítají. Nadšením a chválou nešetřili ani častí ligoví zástupci. S pomocí několika málo kamarádů, kterými se obklopil ve výboru a v realizačním týmu, se mu podařilo splnit i velký sen, a dokonce čtyři roky s týmem na slušné úrovni proplouval divizními vodami. Několik vítězství v Severočeském poháru korunoval postupy proti takovým soupeřům, jakými bylo Ústí či věhlasné Teplice.

Aktivity Libora Sklenáře prospívají i občanům Vilémova, kteří toho o fotbalu moc nevědí. V posledních letech na stadionu připravuje společně s agilním místním Fandaklubem například hojně navštěvované májové slavnosti pro důchodce či podzimní svátek burčáku.

Zvláště velký ohlas mívají pak letní setkání hráčů a funkcionářů starších 60 let z celého výběžku, na které dostávají už 14 let osobní pozvánku vždy téměř čtyři stovky pečlivě evidovaných starších pánů, kteří tyto srazy ohromně prožívají. Z druhé stránky projevuje dnešní oslavenec po celou dobu své dlouhé kariéry iniciativu přivézt k dění okolo kulatého nesmyslu ty nejmenší, což není vzhledem k jejich dnešním zájmům vůbec jednoduché.

Za přínos fotbalovému dění nejen pro Vilémov, ale pro celý okres, bychom měli být manažerovi tamních Medvědů hodně vděčni. U příležitosti jeho šedesátin se Fandaklub po dohodě s fotbalovým výborem rozhodl na jeho počest pojmenovat vilémovský areál na „Fotbal arénu Libora Sklenáře".

Za výbor, klub fanoušků, realizační tým, hráče i diváky mu i tímto prostřednictvím přejeme hlavně pevné zdraví a hodně radosti z jeho jedinečného koníčku.

Petr Horák, předseda Fandaklubu SK Stap Tratec Vilémov