Vilémovští fotbalisté mají za sebou krátkou letní přípravu, v sobotu od 17.00 doma odstartují podzimní část nejvyšší krajské soutěže. „Cíle jsou jasně dané hrát v lepší polovině tabulky, zabudovat do týmu mladé nadějné fotbalisty z blízkého okolí a přitáhnout zpět do ochozů diváky," razantně tvrdí manažer Libor Sklenář.

Máte za sebou letní přípravu. Jaká podle vás byla?

Letní příprava byla krátká, ale i přesto jsme zaznamenali výrazný posun v účasti hráčů i v kvalitě tréninků. Sehráli jsme tři přípravné zápasy, které jsme hladce vyhráli, a tak si nový trenér mohl vyzkoušet všechny nové hráče.

Co změny v kádru? Bude podle vás váš tým silnější?

Odešlo nám několik dobrých hráčů, ale myslím si, že všichni budou adekvátně nahrazeni. Jestli budeme silnější, ukáží až první tři, čtyři zápasy.

Sezónu začínáte dvakrát doma. Máte tedy šestibodový cíl?

Určitě chceme doma plně bodovat, ale nebude to lehké, neboť nám v úvodu budou chybět někteří klíčoví hráči z důvodu nedoléčeného zranění (Kotiš) nebo zahraniční dovolené (Krasnický). Navíc hrajeme se soupeři, kteří v minulé sezóně byli na špici soutěže, ale i přesto svému týmu věřím.

Jaké cíle máte v sezóně?

Cíle jsou jasně dané hrát v lepší polovině tabulky, zabudovat do týmu mladé nadějné fotbalisty z blízkého okolí a přitáhnout zpět do ochozů diváky. O postupu se zatím nemůžeme bavit, je před námi třicet zápasů a co bude za rok dnes nikdo neví.

Budete nadále spolupracovat s nějakým klubem z nižší soutěže?

Nějakou spolupráci s kluby z nižších soutěží máme, ale jen na bázi mládeže, neboť hostování i farmy skončily.

Kdo bude podle vás favoritem v krajském přeboru?

Já si osobně myslím, že tam bude pět až šest týmů, které budou hrát na špici tabulky a poperou se o postup. My bychom rádi byli jedním z nich.

Jak se vy osobně těšíte na nižší soutěž?

Já osobně se již těším, protože jsme dali dohromady dobrý tým, kde máme na každý post v podstatě dva kvalitní hráče a myslím si, že naše cíle bychom splnit mohli. Je to sice o třídu níže, ale na druhou stranu jsme jediní zástupci v okrese, kteří tak vysoko hrají, takže i to nás určitě motivuje, a chceme i do budoucna, abychom si již delší dobu držený statut nejlepšího amatérského týmu v okrese zachovali.

Vilémov hraje 1. kolo v sobotu doma od 17.00 proti Baníku Modlany. Všichni fanoušci fotbalu jsou tak srdečně zváni!