Nakonec ale Severočeši prohráli 2:3 a zůstávají na čtrnáctém místě tabulky. „V první půli to byla hra kočky s myší. Domácí byli výrazně rychlejší na balónu a měli skvělý přechod do útoku, když jim pomáhali oba rychlí krajní beci a přečíslovali tak naši obranu," přiznal vilémovský manažer Libor Sklenář.

Český Brod se mohl spoléhat na špílmachra Waltera. I díky němu vedl v poločase 2:0. A oba góly zařídil Kacafírek. „Nejprve se prosadil zblízka a poté proměnil penaltu po nešťastném faulu Vavrouška," podotkl Sklenář.

I začátek druhé půle byl jasně v domácí režii. Dvakrát se zaskvěl Ondrka. Když ale právě dobře hrající Walter zvýšil v 57. minutě na 3:0, zdálo se, že je rozhodnuto. „Jenže domácí trenér vystřídal Waltera a my se zvedli," konstatoval vilémovský manažer.

V 66. minutě se do přetaženého centru od Jindřicha položil Jirchář a z voleje nedal domácímu brankáři šanci. „To nás dostalo na koně. Vzápětí byl ve vápně stažen Jägr, ale píšťalka zůstala němá. Do obrovské šance se dostal Jantač a pak i Helm. Ale oba netrefili branku," litoval Sklenář.

Čtyři minuty před koncem se Vilémov dostal na dostřel jediné trefy. „Střelu Kaňkovského zastavil Zdeňka rukou a ten samý hráč pak proměnil penaltu," podotkl Sklenář.

Na vyrovnání už ale Vilémov bohužel nedosáhl. „Škoda, mohlo dojít k překvapení. Šance na vyrovnání přitom v závěru byly," dodal. V dalším kole hostí Vilémov Úvaly.

SK Český Brod – Stap Tratec Vilémov 3:2 (2:0)
B: Kacafírek 2 (1 z PK), Walter – Jirchář, Kaňkovský (PK). R: Hůlka. ŽK: 1:1. ČK: Zdeňka (Brod). Diváci: 190.
Vilémov: Ondrka – Krasnický, Jirchář, Vavroušek, Jindřich – Helm, Jägr, Hnízdo, Buryánek (55. Kopřiva)
– Kaňkovský, Čonka (60. Jantač)