Zimní příprava je pryč, jde se do ostrých mistrovských bojů! Trio týmu z Děčínska o víkendu zahájí jarní odvety krajského přeboru. Každý do toho jde s jinými ambicemi.

Fotbalisté Vilémova zažili dobrý podzim, když přezimovali na třetím místě tabulky. „Naším cílem do jarní části je potrápit největší favority a udržet se na špici tabulky,“ zdůraznil vilémovský manažer Libor Sklenář.

V zimě sehráli vilémovští fotbalisté celkem sedm přípravných zápasů. V generálce na první mistrovský zápas remizovali 2:2 v Novém Boru. „Hrál se kvalitní fotbal. Bor byl lepší v první půlce, my pak ve druhé. Ta remíza byla asi nakonec spravedlivá,“ podotkl.

NA JARO SI VĚŘÍ

Bronzový tým po podzimní části zaznamenal pohyb v hráčském kádru. „Novými tvářemi jsou Malec, Kurel mladší a Kramer. Kádr opustili pouze Šmalcl a Čonka,“ prozradil Sklenář.

V neděli 9. března hraje Vilémov od 10.30 na půdě Litoměřicka B. „Chceme jaro odehrát minimálně tak jako podzim. Kvalitní kádr na to určitě připravený máme, o čemž svědčí velmi dobrá zimní příprava. Věříme také v tradiční podporu našich fanoušků,“ dodal vilémovský manažer.

Z předposledního místa půjdou do jarní části v Jílovém. Mladý tým, který vede trenér Pavel Salava, touží po záchraně. „Věřím, že na to máme. Tým má kvalitu. Ale chybějí nám zkušenosti. Věřím, že to zvládneme,“ pevně doufá.

V přípravě sehrálo Jílové čtyři přátelské zápasy. A všechny vítězně, navíc při skóre 16:5. „Zimní příprava splnila to, co jsme očekávali. S docházkou to bylo slabší,“ přiznal.

DOUBKA ASI NEPUSTÍ

Změny v jílovském kádru nejsou velké. „Skončil Pepa Florián. Nově se k nám opět přidal Lukáš Čtvrtníček. Celou přípravu s námi absolvoval Michal Doubek. Ale Dobkovice ho nechtějí pustit, tak jednáme alespoň o tom, aby za nás odehrál první dva zápasy, než začne I.B třída,“ uzavřel vše Salava.

První utkání pro Jílové bude důležité, v sobotu od 14.30 totiž hostí čtrnáctý Perštejn!

DVA HRÁČI Z GHANY

Poslední místo po podzimu obsadil tým Modrá/Hrobce. Vedení klubu tak v zimě notně posilovalo. „Je pravda, že zimní příprava byla mizerná. Ale to už se tady asi nezlepší. V generálce jsme porazili České Kopisty vysoko 9:1,“ prozradil sekretář Ladislav Michalec. Dále pak Jiskra prohrála s Novým Borem a Lovosicemi, pak remizovalo 3:3 s Jabloncem U 16.

Tým hledal posily hlavně do obrany. „Z Vilémova máme zkušeného stopera Šmalcla, dále futsalového reprezentanta Macka z Ervěnic. Dále je tu Uka a Ahmed, oba jsou z Ghany. Jinak skončil Vaněk, který odešel hrát do Německa,“ konstatoval.

V neděli od 14.30 hostí Jiskra dvanáctý Žatec. „Důležité utkání, které může hodně napovědět. Chceme soutěž zachránit,“ dodal.