Po sestupu Baníku Most zbylo fanouškům na severu Čech ve Fotbalové národní lize pouze derby Varnsdorf – Ústí. A právě v neděli se oba celky střetnou v Kotlině.

„Jelikož jde o derby, tak doufám, že my udržíme emoce takové, jaké budeme potřebovat. Chceme se soustředit na vlastní hru," má jasno varnsdorfský lodivod Roman Skuhravý.

Jeho svěřenci si zatím podzimní části moc neužili, po třech kolech odehráli pouze jeden zápas. „Zatím mám s klukama pocit, že se na něco připravujeme. Tímhle zápasem nám vlastně pořádně startuje soutěž. Rádi bychom se prezentovali stejným výkonem jako proti Sokolovu. Ale samozřejmě s lepším výsledkem," zdůraznil.

Ústí nad Labem má zatím na kontě čtyři body. Doma remizovalo s Táborskem, pak vyhrálo v Olomouci nad tamní rezervou a naposledy doma podlehlo Znojmu 1:2. „Viděl jsem jejich oba domácí duely. Čeká na nás obrovsky pracovité a poctivé mužstvo. Mají silné, ale jak doufám, i slabé stránky. Zdobí je propracovaná obrana a rychlý přechod do útoku. Zejména ústecké standardní situace můžou být pěkně nebezpečné," varuje Skuhravý.

Ve vzájemných zápasech moc branek nepadá, někdy k rozhodnutí stačila jedna trefa. Vždyť za posledních osm zápasů padlo pouze devět branek. V minulé sezóně se v obou duelech zrodila remíza.

„Může se to stát i teď. Důležité ale bude, jak se budeme prezentovat my. Proti Sokolovu to byl dobrý výkon, chyběl nám ale větší důraz v koncovce. Na tom jsme teď dva týdny pracovali. A já doufám, že efektivita se dostaví už v neděli," pevně věří varnsdorfský trenér.

Ten má z čeho vybírat. Má totiž k dispozici kompletní kádr. „Musím zase zaklepat, všichni jsou v pořádku. Na tréninku je vidět, že by chtěli hrát všichni. Ale musíme vybrat tu správnou jedenáctku," dodal. Utkání 4. kola Fotbalové národní ligy se hraje v neděli 23. srpna ve varnsdorfské Kotlině od 17.00.

Startuje „Duel rivalů"

Po vzoru Synot ligy přichází i v rámci Fotbalové národní ligy seriál pod názvem „Duel rivalů", který se zaměřuje na prestižní bitvy mezi tradičními soupeři. Souboj s velkým nábojem, obrovská dávka rivality, atraktivní vřava na hřišti i v hledišti.

Právě takto je definován „Duel rivalů", a právě takový se odehraje už v neděli při utkání Varnsdorfu a Ústí nad Labem.
„Je to pro nás jediné derby v sezoně, což je pro nás pikantní. Navíc ve Varnsdorfu pár kluků známe, takže o to větší náboj to bude mít," říká ústecký záložník Jan Martykán.

„Tyhle zápasy jsou více vyhecované, mají větší náboj. Agresivitu," souhlasí brankář Varnsdorfu Radek Porcal.

Speciální kulisa, exkluzivní videa i grafiky. Fotbalová národní liga v této sezoně zažije hned čtyři „Duely rivalů" – Varnsdorf – Ústí nad Labem, Pardubice – Hradec Králové, Táborsko – České Budějovice a Frýdek-Místek – Třinec.

„I ve Fotbalové národní lize najdeme tradiční kluby, tradiční bitvy. Jsme rádi, že můžeme tyto výjimečné zápasy více zviditelnit a přitáhnout k nim větší pozornost fanoušků. Věřím, že se tento projekt, který bude mít v této sezoně u Fotbalové národní ligy premiéru, dočká pozitivních ohlasů," prohlásil Daniel Hajný, ředitel komunikace profesionálních soutěží.

„Bude to pro mě určitě prestižní souboj, protože jsem ve Varnsdorfu působil, než jsem přišel do Ústí nad Labem. Je to velká motivace a já určitě budu chtít vyhrát. 
I když jim odešla největší opora Radim Breite do Teplic, tak mají stále velmi kvalitní kádr. Hrají spolu už dlouhou dobu. Předvádějí velmi dobrý fotbal," říká před vzájemnou nedělní bitvou ústecký fotbalista Josef Eliáš.

Zdroj: Youtube