Uplynulá sezona byla ve znamení záchrany mužského poustevenského fotbalu ve II. třídě okresního přeboru. Celý tým bojoval jako jeden muž a z posledního čtrnáctého místa postoupil až na jedenácté. Paradoxem je, že výsledky jarní části byly tak dobré, že vynesly Poustevnu na druhé místo jarní tabulky. Pokud by mužstvo hrálo stejně dobře i na podzim, bylo by to pomalu na postup.

Radost v FK Dolní Poustevna neudělala jen záchrana mužů ale také mladší žáci (na snímku), kteří pod novým vedením obsadili ve své kategorii druhé místo. Jako jediní sebrali body chlapcům z Modré, kteří jinak neztratili ani bod. Nejmladší, kteří se teprve fotbal učí hrát, obsadili v soutěži starších přípravek osmé místo z jedenácti.

Úplnou tečkou za fotbalovým jarem bývají tři turnaje. Fotbalový klub pořádá každý rok turnaj přípravek, staré gardy a Pohár Šluknovského výběžku.

S politováním však musí letos organizátoři konstatovat, že turnaje proběhly pouze dva. Po více jak padesáti ročnících musel klub zrušit turnaj Šluknovského výběžku pro nezájem. Obesláno bylo více jak třicet mužstev, se všemi kluby v okolí bylo dokonce vyvoláno i osobní jednání, leč zbytečně.

Turnaje starých gard se zúčastnilo pět týmů a skončil ziskem pátého a čtvrtého místa pro poustevenská mužstva, třetí místo patřilo Prysku, druhé Lipové a stupínek nejvyšší patří Mikulášovicím.

Turnaj přípravek vyhráli a pohár pro vítěze si odvezli kluci ze Šluknova A, druhá příčka patřila hostům z německého Zittau, na třetím místě skončili malí fotbalisté z Boletic, čtvrtí byli mladíci z Libáně, páté místo vybojovali domácí kluci a poslední šesté místo patřilo klukům ze Šluknova B.

„Co říci závěrem, nová sezóna je rozlosována, přijďte povzbuzovat naše kluky dalším ročníku a věřme, že nebude další smolný podzim. Na tribuně se můžete občerstvit v naší kantýně, dát si dobré pivo a grilované specialitky. První zápas sehrají naši muži 22. 8. 2009 na domácí půdě proti Plastonu Šluknov B,“ konstatoval výbor FK a zároveň pozval diváky na první mistrovský duel.

Autor: Andrea Kramerová