V nové sezóně má trenér Roman Veselý za úkol sladit nově složené mužstvo, které má opět velmi mladý věkový průměr. A po třech kolech, kdy je Varnsdorf na čtyřech bodech, se zdá, že Severočeši jdou dobrou cestou. „I dnes nám první poločas proti silným Českým Budějovicím ukázal, že herně to je slušné. Kluci hráli velmi dobře v pohybu, šance přicházely hlavně po kolmých nábězích. Rychlost dělala soupeři problémy. Co mě mrzí je, že se v některých fázích zápasů nedokážeme zklidnit. Mužstvo je hodně mladé a některé situace řeší opačně. Do útoku jdeme třeba v malém počtu, když je potřeba, tak nepodržíme míč. Kluci se tu vlastně učí fotbal, mají velkou šanci hrát druhou ligu. Pracuje se s nimi ale dobře, pro ně jsou to těžké zápasy, musí se dál rozvíjet," vysvětlil varnsdorfský kouč.

Start do soutěže rodák z Brna hodnotí vcelku pozitivně. „Každý trenér by byl po třech kolech spokojený s devíti body. Teď vážně. Musíme respektovat sílu soupeře. 
V Táborsku to byla nešťastná porážka, navíc gól přišel z penalty. Budějovice byly silný soupeř, branka nepadla. I když bych si představoval pět bodů, i tak musíme být spokojení. S nezbytnou pokorou jedeme dál," má jasno Veselý.

Na hodnocení nových tváří, které do Varnsdorfu dorazily v letní pauze, je ještě brzy. „Chce to rozhodně více času. Ale co jsem řekl, to platí. Kluci mají velkou motivaci se někam dostat. Na tréninku pracují na sto procent. V zápase jsou schopni naslouchat," tvrdí rázně kouč, kterému se pomalu vyprazdňuje marodka. „Rudnytskyy už trénuje, každým dnem je to lepší. Porcal už je připravený. Jen Beneš a jeho zánět achillovky je na delší dobu," dodal Roman Veselý.