„Táborsko prochází jistou generační obměnou. Po odchodu některých zkušených fotbalistů tvoří nový tým. Máme dostatek informací k tomu abychom tam mohli uspět," má jasno varnsdorfský kouč Roman Veselý.

Ten moc dobře ví, odkud může přijít největší hrozba. „Soupeř má kombinačně velice schopné mužstvo. Má ve svém středu hodně technicky dobře vybavených hráčů. Jmenovitě to jsou například Nešický, Kočí, Džafič a nebo Javorek. Sice jim odešli hrotoví útočníci, ale i přesto má Táborsko velkou ofenzivní sílu," varuje Veselý.

To jeho protějšek Petr Frňka rozhodně Varnsdorf nechce podcenit. „Proti nám bude stát Varnsdorf, kterému se nepovedl podzim. Ale tým, se kterým si vybojoval postup, zůstal pohromadě a má velkou kvalitu. Zase nás čeká těžký soupeř, nepříjemný, s rychlými hráči po stranách. Možná že byl Varnsdorf na podzim v určité nepohodě, ale to pro sobotní utkání nic neznamená. My jdeme do utkání s tím, že ho chceme vyhrát. To mohu říct za celou kabinu," uvedl na klubových stránkách Táborska.

Severočeši ve dvou předešlých zápasech vybojovali čtyři body a utekli z posledního místa. „S jarními výsledky jsem spokojený. Co se týče hry, tak právě sobotní utkání může ledacos prozradit. Pro některé mladé hráče to bude křest ohněm. Bude to těžké utkání. Proti Olomouci B jsme prostě museli, bylo to těžké na psychiku. Tentokráte můžeme ukázat, co v nás je," vysvětluje Veselý.

Varnsdorf byl v minulém zápase velmi produktivní, když nastřílel čtyři branky. „Jsem za to rád, že se kluci takhle prosadili. My tlačíme na hráče, aby chodili do vápna ve větším počtu a byli důrazní. Samozřejmě si přeju, aby to pokračovalo," dodal s veselým úsměvem Veselý.

Varnsdorf má navíc Táborsku co vracet, na podzim totiž doma prohrál 1:3.