Historický podzim mají za sebou ve Velkém Šenově. Tamní fotbalisté, kteří mají ve znaku blesk, odehráli premiérovou půlsezónu v I.A třídě.

A svěřenci Františka Dužára mají po polovině soutěže třináct bodů. Na jaře je tak čeká boj o záchranu. „Musíme zlepšit všechno. Jak obrannou fázi, přechodovou do útoku, tak proměňování šancí," má jasno trenér Dužár.

Přezimujete na dvanáctém místě tabulky. Jak jste s takovým umístěním spokojený?

S dvanáctým místem samozřejmě spokojeni nejsme. Chtěli jsme být v tabulce kolem desátého místa, ale ta ztráta na mužstva před námi je minimální. Nic není ztraceno.

Vaše hluchá fáze na podzim přišla mezi 3. až 6. kolem, kdy jste neuhráli ani bod. Co se stalo?

Sešlo se tam víc věcí najednou. Přišla nějaká zranění a možná také malé uspokojení některých hráčů, kteří si asi mysleli, že I. A třídu můžou hrát bez tréninku. Největší problém byl ale v tom, že jsme nedokázali proměňovat i ty největší šance. Potom přišla laciná chyba v obranné fázi, kterou soupeř dokázal tvrdě potrestat a to sráželo náš výkon hodně dolů a stálo nás to zbytečnou ztrátu bodů.

Vy jste přišel do Velkého Šenova před sezónou. Jak na vás tamní prostředí a vůbec celý klub zapůsobily?

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Nadšení některých lidí pro fotbal je v tak malém městě až obdivuhodné a patří jim velké díky. Do soutěže hráči vstupovali jako nejméně zkušené mužstvo, proto musíme více sázet na kolektivní pojetí. Ale bez podpory vedení, ale i města by to nešlo.

Které zápasy se vám na podzim podle vás nejvíce povedly a na které byste nejraději zapomněli?

Mezi ty nejlépe povedené určitě patří utkání s Děčínem, Pokraticemi, ale i s Lovosicemi. Mezi ty nepovedené patří utkání s Velkým Březnem, které jsme měli jednoznačně vyhrát. A také nás mrzí zbytečná ztráta bodů s Libouchcem a doma s Mojžířem.

Našli by se nějací hráči, kteří by zasloužili za své podzimní výkony vyzdvihnout?

Nerad vyzdvihuji veřejně jedince v kolektivním sportu. Poděkování patří všem hráčům, kteří na podzim oblékli dres Velkého Šenova, vždy nastupovali s cílem pomoci mužstvu a svým spoluhráčům.

Dají se očekávat nějaké změny v hráčském kádru?

V kádru se toho asi moc nezmění. Sice některým hráčům nebude prodlouženo hostování, ale jsme v kontaktu s dalšími třemi hráči, o které máme velký zájem. Jejich jména si ale nechám zatím pro sebe.

Jak bude vypadat vaše zimní příprava a kdy ji zahájíte?

Zimní přípravu začínáme 9. ledna a do konce měsíce se budeme připravovat v domácích podmínkách a trénovat třikrát týdně. Na začátku února bychom měli absolvovat krátké soustředění a potom nám začnou i přípravné zápasy. Těch je celkem šest.

Co bude potřeba na jaře zlepšit, abyste se zachránili?

Musíme zlepšit všechno. Jak obrannou fázi, přechodovou do útoku, tak proměňování šancí.

Spolupracovali jste s divizním Vilémovem. Bude tahle spolupráce pokračovat i na jaře?

Spolupráce s Vilémovem byla velmi dobrá. Nastupovali za nás hráči, kteří nebyli tak zápasově vytíženi v soutěžních zápasech, a nebo ti, kteří se k nám přišli rozehrát po zranění. Vždy odvedli dobrý výkon. Spolupráce bude pokračovat minimálně do konce této sezony.