Podzim

Vilémovští fotbalisté měli výborný vstup do soutěže a okupovali vysněnou polovinu tabulky, pak však přišla šňůra 6 zápasů bez výhry a propad do spodních pater, znamenajících na jaře hrát opět pouze jen o záchranu. „Sehráli jsme výborné a vítězné zápasy především proti soupeřům z první poloviny tabulky, na druhou stranu ztráty s relativně slabšími soupeři mrzí nejvíce. Vrcholem asi byla ostudná prohra v Polepech. Musíme si přiznat, že některé porážky byly naprosto zbytečné a hlavně po našich velmi slabých výkonech,“ neskrýval určité rozladění manažer Libor Sklenář.

Individuality

Na slavnostním zakončení první poloviny sezony pak byli vyhlášeni nejlepší individuality. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen brankář Josef Loos. Nejlepším střelcem v mistrovských zápasech byl Petr Kurel v přátelských pak Vojta Kříž. Nejlepší tréninkovou docházku měl Peter Očipka, objevem sezóny se stal Lukáš Nagy a stoprocentní účast v mistrovských zápasech měl pouze gólman Pepa Loos.

Už se tvrdě pracuje

Zatímco fotbalisté samotní se po slavnostním zakončení odebrali na zimní dovolenou, realizační tým včetně výboru a hlavně manažera začal tvrdě pracovat. Musí sestavit tým pro jaro a zajistit finance, tak aby tým dohrál svou druhou divizní sezonu důstojně.

Pohyb v kádru

Už je jisté, že z kádru definitivně odcházejí Havel, F. Svoboda a Kessler. „Ostatní hráči vesměs zůstávají a budou doplněni o tři až čtyři hráče, se kterými jsme v jednání a kteří do Vilémova chtějí,“ naznačil Sklenář. Z hostování vlastních hráčů se do zimní přípravy zapojí J. Hyka, T. Jägr a J. Lehrl, na zkoušku k tomu přijdou nadějný mladík J. Dobeš a zkušený P. Svoboda, oba ze Šluknova. „Z Varnsdorfu také přijde zkušený gólman Vaňák, neboť trenér chce posílit konkurenci na tomto postu. Do přípravy by se mělo zapojit okolo dvaadvaceti hráčů,“ pokračoval manažer. Podle jeho slov se finanční situace na příští rok vyvíjí zatím slibně. „Ušetřili jsme v letošním roce slušné peníze a máme přísliby na to, abychom soutěž v pohodě dohráli bez nějakých dluhů,“ řekl Sklenář.

Zimní příprava

Trénovat bude vilémovský tým třikrát až čtyřikrát týdně a začíná ve čtvrtek 6. ledna. V rámci přípravy čeká na Stap Tratec osm přípravných utkání, včetně zimního turnaje v Děčíně.

„Chtěl bych závěrem poděkovat všem členům výboru, Fanda klubu a i našim skvělým fanouškům, kterých se doma scházelo vždy přes tři stovky a ven s námi jezdilo tak okolo dvaceti nejvěrnějších. Všichni zde ve Vilémově věříme, že i druhý rok v divizi, který bývá nejtěžší ustojíme a v létě zahájíme v pořadí již třetí rok, v což nikdo z nás určitě při vstupu do divize před rokem a půl nevěřil,“ dodal Libor Sklenář.