Ti zatím v novém roce odehráli šest zápasů a jen jednou prohráli. A to měli za soupeře velmi zvučná jména, jako podzimního lídra druhé ligy Ústí n. L. nebo dokonce čtvrtý tým podzimní tabulky nejvyšší soutěže Gambrinus ligy Baumit Jablonec nad Nisou, se kterými Slovan remizoval 2:2 respektive 0:0. Jedinou porážku zatím utrpěl na tréninkové hřišti druholigového Zenitu Čáslav, se kterým hned v prvním letošním utkání prohrál 3:0.

Výhry přišly v zápasech s Hradcem Králové (2:1) německým celkem Borea Drážďany (2:0).

Doposud posledním duelem bylo čtvrteční večerní utkání s dalším německým mužstvem, tentokrát FCO Neugersdorf .

Varnsdorf – Neugersdorf 1:1 (0:0)

Večer pod lampami umělého osvětlení byl varnsdorfskému áčku za soupeře šestý celek Sachsenligy. Někteří hráči hostů brali přípravný zápas poněkud více prestižně, a tak se domácí fotbalisté ocitli po tvrdých zákrocích několikrát na zmrzlé umělce v nefotbalových pozicích. Do poločasu branka nepadla, po obrátce šel Neugersdorf po dvou po sobě jdoucích individuálních chybách zadáků do vedení a na konečný stav srovnal zhruba deset minut před koncem Grubhoffer. „Lituji, že jsme na tento zápas přistoupili, měli jsme raději pokračovat v našem původním programu. Zákeřné zákroky některých jedinců v celku soupeře neměli nic společného s takovýmto přípravným duelem,“ řekl trenér Slovanu Zbyněk Busta.

Varnsdorf: Vaňák – Hyka (46. Jakobovský), Vavroušek (46. Ginzel), Zachariáš (46. Stehlík), Hozda – Ježdík, Kabele, Kotiš, Chod (46. Čapek), Jordák – Procházka (46. Grubhoffer).

Autor: Zdeněk Sobota