„Oběma týmům to stěžoval opravdu hodně silný vítr. Na výkonu se to pak podepsalo. Ale poprvé jsme hráli na přírodní trávě, to bylo pro nás pozitivní," pravil varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Ten byl se zimní přípravou, která prakticky končí, spokojený. „To, co jsme chtěli natrénovat, se stihlo. Mrzí nás zranění Rudnytskyyho, se kterým rozhodně nemůžeme do prvního utkání počítat," hlesl Frťala.

Tomu také bude chybět stoper Jan Filip, který je po druhé operaci kolene. „Tam je to dlouhodobější, jaro je pro něj uzavřené," potvrdil.

Severočeši vstoupí do odvetné části druholigové soutěže už v pátek, od 18.00 nastoupí v Českých Budějovicích, které se motají kolem postupových příček. „Do každého utkání jdeme s tím, že chceme předvádět fotbal, který má určité parametry.S postavením v tabulce nejsme spokojení. Budeme se snažit to co nejvíce vylepšit. Nejen zápas v Budějovicích bude náročný," zdůraznil varnsdorfský kouč.

Ten bude muset nahradit střelce Jakubova, se kterým odešla hromada branek. „Útočníci typu Jakubova jsou vzácní. Když ho nenahradíme osobně, tak musíme týmově," konstatoval Frťala.

„O sestavě ještě nemám jasno, to byste se mě museli zeptat tak den před zápasem. Do pátku se může stát ještě cokoliv. A brankáři? Jak Samoel, tak Porcal mají svou kvalitu. Nebude daná pevná jednička, v plánu je, aby se oba střídali. Samozřejmě bude záležet na tom, jakou budou mít formu," dodal trenér Varnsdorfu.

FK Varnsdorf – MAS Táborsko 1:1 (0:0) B: Durděvič – Dorděvič.

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Zieris, Lischka – Cennerazzo, Bláha, Kozma, Daníček, Knejzlík – Dordič, Durdević. Střídali: Novotný, Fotr, Bílek, Čurgali, Švantner.