„V týmu panuje dlouhodobě dobrá nálada. Soustředění proběhlo ve vynikajících podmínkách, které k dobré náladě ještě více přispěly," pochvaloval si trenér Zdenko Frťala. Ten pro své svěřence připravil i zpestření v podobě paintballu.

V sobotu pak Varnsdorf odehrál generálku proti německému celku FC Oberlausitz Neugersdorf. Severočeši sice vyhráli 2:1, ale výkonem svého kouče příliš nenadchli. „Poslední přípravné utkání splnilo svůj účel. Střetli jsme se s kvalitním německým týmem, v jehož středu hrají stále vynikající hráči jako například Štajner, Nezmar, Loučka a nebo Dittrich. Pro mě je nejdůležitější, že jsme zápas odehráli bez zranění, i když v některých momentech se na hřišti vcelku jiskřilo, ale to v konfrontaci s německým fotbalem je vcelku běžné. Je ale potřeba objektivně říci, že dnešní náš výkon by na Olomouc určitě nestačil," měl jasno Zdenko Frťala.

Ten nemohl v zápase počítat jak s Nikolasem Daníčkem, tak Matějem Kotišem. „Nikolas Daníček má natažený sval přitahovač. A dlouhodobě má problémy Matěj Kotiš, který s námi soustředění ani neabsolvoval. Matěj měl zánět průdušek, v podstatě s námi odtrénoval tři dny a znovu onemocněl. Do úvodu jarní části s ním tedy nepočítám," dodal varnsdorfský lodivod.

FK Varnsdorf - FC Oberlausitz Neugersdorf 2:1 (2:0)

Branky: 10. Martan, 31. Durdevič 84. Zieris vlastní.

FK Varnsdorf: Porcal - Kvída, Zieris, Zbrožek, Rudnytsky (56. Landovský) - Martan (56. Durdević), Tvaroha, Linka, Breite (66. Čurgali) - Schubert (56. Dordič), Jurča (56. Norek).