„Zápas jsme zvládli herně, nemáme se za co stydět. Ale Znojmo prostě dalo o jednu branku více, než my," mrzelo varnsdorfského Daniela Richtera.

Celý zápas byl velmi svižný, akce se přelévaly ze strany na stranu a obrany musely být neustále v pohotovosti. Znojmo dostal do vedení Klíma, který tečoval tvrdou střelu Cihláře, brankář Kolář byl bezmocný.

Jenže Severočeši ještě do poločasu zaslouženě vyrovnali. Po autovém vhazování se míč dostal k Jakubovi, který ho po půl hodině hry pohotově napálil do sítě.

Po změně stran měl Varnsdorf kopat penaltu. „Dostal jsem míč do běhu a zasekl si ho. Jak jsem šel do protipohybu, tam mě obránce skluzem prostě vzal přes nohy. Měla to být penalta," kroutil hlavou faulovaný Richter. A za další tři minuty padla rozhodující trefa. Z pravé strany přišla přihrávka do vápna, kde vše pohotově zakončil Motal. Varnsdorf se ani přes závěrečný nápor vyrovnání nedočkal.

„Začátek soutěže nám vyšel. Ale za posledních pět zápasů máme jen bod. Hodně bodů jsme poztráceli úplně zbytečně. Například doma s Třincem, nebo se Sokolovem. Těžko to budeme dohánět," pravil smutně Richter.

Varnsdorf tak zůstává na jedenáctém místě, příští týden navíc hostí ostravský Baník, který je zatím na druhé příčce.

1. SC Znojmo – FK Varnsdorf 2:1 (1:1)

B: 17. Klíma, 64. Motal – 30. Jakubov.

R: Marek – Pochylý, Vodrážka. ŽK: Klíma – Richter, Jakubov, Dordič, Zieris. Diváci: 513.

Varnsdorf: Kolář – Beránek, Zieris, Neuberg, Zbrožek (63. Novotný), Knejzlík (85. Beneš) – Dordič (80. Fotr), Daníček, Richter, Rudnytskyy – Jakubov.