I když už Fotbalová národní liga odstartovala, Varnsdorf si svou jarní premiéru odkroutí až tento pátek. Po volném losu, který měl minulý víkend, nastoupí od 18.00 v Ústí nad Labem proti pátému celku tabulky.

„Každý trenér by byl spokojený s vítězstvím. A u mě to také platí," říká trenér Varnsdorfu Roman Veselý.

Zimní příprava je za vámi. Jak byste ji hodnotil?

Není až tak podstatné, jak se nám vydařila výsledkově. Důležité je, jestli máme dobře natrénováno a jakým způsobem jsme se připravovali. A jestli to ukážeme v samotných zápasech.

Tak se zeptám jinak. Byl jste s jejím průběhem spokojený?

S hráči nebyl problém, jejich přístup byl velmi dobrý. Vše proběhlo podle předpokladů. Sehráli jsme těžké zápasy proti ligovým soupeřům. Vesměs z toho byly dobré výsledky. Důležité bylo, že se nám vrátili někteří hráči po zranění. Vyvedlo se i soustředění v Heřmanicích, kde jsme měli na práci potřebný klid.

Do prvního zápasu nemůžete počítat se zraněným Kotišem a Česlákem. Jak jsou na tom ostatní?

Máme tam sice nějaké drobné šrámy, ale krom Kotiše a Česláka jsou všichni připraveni.

Vy jste v minulém kole měli volný los a museli sehrát přípravný zápas proti Chomutovu. Jak s odstupem času hodnotíte vítězství 4:1?

Byli jsme daleko více na míči, vyzkoušeli si tvorbu hry proti relativně slabšímu soupeři. Na zvednutí sebevědomí to posloužilo velmi dobře.

V jarní premiéře vás čeká zápas v Ústí nad Labem. Můžete říci pár slov na adresu soupeře?

Samozřejmě jsme viděli jejich zápas ve Znojmě, máme tedy hodně poznatků. Ústí má postupové ambice, hlavně doma je opravdu hodně silné. Jsme si vědomi, že nás čeká hodně těžké utkání.

Může vám hrát do karet fakt, že nejste v utkání favoritem?

Nemyslím si. Já osobně od svého týmu budu stále něco očekávat. A nejinak tomu bude v Ústí. Druhá liga je vyrovnaná, někdy rozhoduje opravdu málo. Týmy hrají vesměs na stejné úrovni, každý může porazit každého.

Varnsdorf hrál dlouhá léta v určitém rozestavení. Co jste vymyslel vy?

Samozřejmě bych to nerad prezentoval před zápasem v Ústí nad Labem. Máme nějakou taktiku, která se pilovala v zimní přípravě. Máme tam více variant. Budeme se snažit využít takovou, která by měla v pátek fungovat.

S jakým výsledkem byste byl v pátek po zápase spokojený?

To by vám řekl asi každý trenér, spokojený bych byl s vítězstvím.