Svěřenci Romana Veselého jsou tak v roce 2016 stále neporaženi, v boji o záchranu získali už pět bodů. „Pro nás to bylo těžké utkání. Až na konci sezony se ukáže, jestli tento bod má pro nás cenu. Z Táborska se body lehce nevozí, za ten jeden jsme ale rádi," měl jasno varnsdorfský trenér Veselý.

Více aktivnější byli domácí fotbalisté, v koncovce to ale od nich bylo hodně jalové. „Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme ho chtěli vyhrát, což bylo, myslím, vidět. Šance, které jsme měli, jsme neproměnili," litoval domácí kouč Petr Frňka.

Více šancí mělo Táborsko. To se navíc zlobilo na rozhodčího. V 53. minutě byl ve vápně podražen Džafič, penalta se nepískala. Hlavním domácím paličem byl Ciku. Největší šanci spálil šest minut před koncem, kdy ve vyložené pozici mohl rozhodnout, ale netrefil branku.

Do největší šance Varnsdorfu se v 76. minutě hrnul Schubert. Jeho samostatný nájezd ale na poslední chvíli zarazil skluzem stoper Ciferský. „Dneska nebyl zápas z naší strany tak povedený, nedostávali jsme se do hry. Nedostali jsme do hry naše rychlé hráče. Naše hra měla do ideálu hodně daleko. Může nás zdobit, že jsme ve dvou utkáních venku nedostali branku, to je v pořádku, ale směrem dopředu jsme toho dne moc nepředvedli," dodal Veselý.

„Za tři zápasy máme jen tři body. To je mrzuté. Co je nám platné, že soupeře přehráváme. Hodně mě mrzí, že neproměňujeme šance," uzavřel vše Frňka. Varnsdorf v dalším kole hostí v neděli 3. dubna Hradec Králové.

FC MAS Táborsko – FK Varnsdorf 0:0R: Machálek – Dobrovolný, Koval. ŽK: Kučera, Nešický, Ciferský, Mráz – Martan. Diváci: 465.
FK Varnsdorf: Porcal – Yakovlev, Filip, Neuberg, Zbrožek, Tvaroha – Martan, Durdević (82. Rudnytskyy), Mehanović (72. Jurča), Daníček (61. Houser) – Schubert.