Během 25 dní totiž sehraje hned sedm druholigových zápasů. Dva už má za sebou. Ve Vítkovicích prohrál 0:1, ve středu pak vydoloval v Českých Budějovicích bod za remízu 2:2.

„Bod je pro nás hodně důležitý. Nyní musíme pořádně zregenerovat, protože za tři dny nás čeká další utkání. Naštěstí se nikdo nezranil, ani nevykartoval. Věřím, že domácí zápas zvládneme,“ řekl trenér Zdenko Frťala. A přímo narazil na nedělní duel, ve kterém Varnsdorf od 16.30 hostí pražskou Olympii.

Říká se, že fotbalisté raději hrají, než trénují. Ve Varnsdorfu se tak mají na co se těšit. „Jsme moc rádi, že je za námi ta nekonečná zimní příprava, která se protáhla o tři týdny. Podle mě je to jedině dobře, myslím, že můžu mluvit i za ostatní kluky. Každý raději hraje, než trénuje. Nebude čas na nějaké zbytečné přemýšlení,“ přiznal obránce Varnsdorfu Martin Chlumecký.

Na Severočechy tak čeká několik anglických týdnů. „Dvakrát týdně prostě půjdeme do války a budeme se snažit urvat co nejvíce bodů. Soustředíme se jen na zápasy. Samozřejmě je to fyzicky náročnější, ale věřím, že se to dá zvládnout. Fyzicky jsme dobře připraveni. Právě v Anglii takhle hrají vlastně pořád,“ připomněl.

Podcenit se ale nesmí i odpočinek v našlapaném programu. „Důležitá je regenerace, starat se o sebe ještě víc než normálně. Ale to každý z nás ví,“ mávl Chlumecký rukou.

V neděli se navíc Varnsdorf konečně dostane na vlastní trávník. „Samozřejmě se těšíme hodně, doma jsme na jaře ještě nehráli. A zároveň doufáme, že nás dorazí podpořit co nejvíce fanoušků a že se jim odměníme výhrou,“ dodal.