Už v šestém kole se fotbalisté FK Varnsdorf dostali do zapeklité situace. Na první výhru stále čekají a jsou na úplném chvostu tabulky.

Zítra v Kotlině přivítají ambiciózní Vysočinu Jihlava. Severočeši by už rádi před vlastním publikem slavili vítězství. Do cesty se jim postaví kvalitní soupeř, který ovšem také nezačal nový ročník podle svých představ. „Jihlava má daleko jiné ambice než my. Do sezóny nevstoupili příliš dobře, i když v posledním domácím střetnutí Jihlava porazila Znojmo. Hlavně ve druhé půli Vysočina svého soupeře jasně přehrávala. Tohle vítězství dodalo Jihlavě patřičné sebevědomí. Moravský tým má obrovskou kvalitu, my se ale nebojíme a chceme uhrát co nejlepší výsledek,“ odhadl šance FK jeho kouč Aleš Křeček.

Severočeši zatím mají v probíhajícím ročníku druhé ligy vyrovnanou bilanci. S Třincem, Zlínem a Opavou shodně remizovali. Mohlo by se toto pravidlo potvrdit i v neděli? „To jste mne zaskočil. Takhle jsem o tom nepřemýšlel. Bereme to tak, že proti nám stojí další těžký soupeř a my už chceme konečně zabrat. Nemůžeme si nechat naše soupeře více bodově odskočit. Naše situace nám prostě velí vyhrát,“ burcuje Křeček.
V tomto týdnu získalo vedení klubu zajímavou posilu do útoku. Do Varnsdorfu přichází na hostování teplický Alen Melunovič. „Za Alena jsem rád. Snažili jsme se posílit útočnou fázi. Vše nám to zkomplikovalo zranění Ronalda Hikspoorse. Melunovič je gólový hráč s výbornou hlavičkou. Má v sobě potenciál a já pevně věřím, že se u nás střelecky chytne,“ radostně vítá Křeček do týmu novou krev.

„Alen kvůli omezenému počtu cizinců, které můžeme nasadit, tolik nenastupoval. Divize či ČFL pro něj byla málo. Potřebujeme, aby pravidelně nastupoval ve vyšší soutěži, a tak jsme se domluvili na hostování ve Varnsdorfu, který o něj dlouhodobě stál,“ potvrdil na teplickém klubovém webu sportovní manažer FK Teplice Pavel Verbíř.

Trápí ještě někoho z týmu problémy, které by nedovolily nastoupit proti Jihlavě? „Moc dobře to nevypadá s Lukášem Jakobovským, tam je jeho start nejistý,“ doplnil Křeček.

Varnsdorf od nové sezóny spolupracuje s divizním SK Stap Tratec Vilémov. A Aleš Křeček si to chválí. „Naše úzká spolupráce mne zatím těší. Naši hráči, kteří Vilémovu vypomohli, hráli dobře a zlepšili herní projev divizního celku. Je dobře, že se tam hráči střídají a nechodí tam pouze jen jeden. Naši hráči se udržují v herní praxi, což je potřeba,“ pochvaluje si varnsdorfský kormidelník.

Časový řád II. ligy, páté kolo:
Sobota, 10. září: Sparta Praha B – MFK Karviná 1:2, FK Ústí nad Labem – Baník Most 4:2, Fotbal Třinec – Baník Sokolov (17.00), Grafiin Vlašim – Bohemians Praha (17.00), Tescoma Zlín – SFC Opava (19.00).
Neděle, 11. září: FK Varnsdorf – Vysočina Jihlava (17.00), Zenit Čáslav – Zbrojovka Brno (17.00), 1. SC Znojmo – Sezimovo Ústí (17.00).