Pět branek ale svěřenci Davida Oulehly nastříleli až ve druhém poločase. „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, jak říká konečný výsledek. Dlouho to bylo o jeden gól. Další jsme mohli přidat dříve, ale některé situace jsme špatně řešili. Po druhé brance už kluci získali převahu. Přesto Liberec nehrál špatně. My jsme mohli prostřídat všechny hráče, abychom je viděli. Teď už vše směřujeme ke generálce,“ pravil trenér Varnsdorfu David Oulehla.

„První poločas byl vyrovnaný, ale soupeř si v koncovce počínal mnohem efektivněji a podařilo se mu otevřít skóre. Zato druhý poločas jsme vůbec nezvládli. Předvedli jsme spoustu zbytečných individuálních chyb.Tím jsme nabídli soupeři další vyložené šance, ze kterých nakonec nastřílel dalších pět branek. I přes solidní první poločas tak pro nás nakonec utkání skončilo ostudným výsledkem,“ smutně konstatoval kouč Liberce Petr Papoušek.

Oulehla by už měl pomalu přemýšlet nad základní sestavou na první mistrovské utkání, které hraje Varnsdorf už v pátek 20. července ve Znojmě. „Abych byl upřímný, tak právě tohle mě hráči stěžují. Vypadají dobře, mají charakter a výborně pracují. Na některých postech máme několik alternativ. Budu upřímný, ještě to v hlavě nemám a bude těžké tu základní sestavu vybrat,“ přiznal.

Severočechy může v přípravě těšit jedna věc – hráčům se vyhýbají zranění, či další zdravotní lapálie. „Jediným hráčem, který není stoprocentně fit, je Bojan Dordič, který je po operaci. Zatím individuálně trénuje, vše se zlepšuje. Budeme dělat maximum, aby byl co nejdříve k dispozici,“ dodal David Oulehla.

Varnsdorf sehraje generálku na nový ročník Fortuna národní ligy na domácím trávníku. V sobotu 14. července hostí od 10.30 německý FCO Neugersdorf.

FC Slovan Liberec U 21 – FK Varnsdorf 0:6 (0:1)

Branky: Schön 2, Svoboda, Ondráček, Barac, Durdević.