Svěřenci trenéra Frťaly na hřišti v Nymburku porazili žižkovskou Viktorii 1:0. Jedinou trefu v přípravném střetnutí obstaral Marek Volf . „Odehráli jsme opravdu kvalitní zápas. Kluci měli obrovskou chuť do zápasu a na šance jsme vyhráli 8:3. Ve druhém poločase jsme mohli zvýšit, ale Martan z penalty trefil spojnici tyče a břevna," hodnotil utkání spokojený asistent varnsdorfské-ho trenéra Pavel Hradiský.

Kvality Varnsdorfu ocenil 
i žižkovský kouč Roman Nádvorník. „S Varnsdorfem šlo 
o utkání proti velmi kvalitnímu celku, kterému se podařilo udržet kádr z podzimní sezóny pohromadě. Soupeř potvrdil, proč mu patří čtvrtá příčka v tabulce. V prvním poločase měl více ze hry a branka, kterou jsme obdrželi, padla po našem nedorozumění 
v zadní řadě. Jinak byl první poločas z obou stran bez větších brankových příležitostí. Ve druhé části utkání jsme se zlepšili, ale shodou okolností soupeř mohl z nařízené penalty vedení zvýšit. Naštěstí střela mezi tyče nešla. Potom přišla velká šance Surynka, který však z malého vápna přestřelil. Další šanci měl Wojnar, ale dopadlo to podobně. Celkově přinesl druhý poločas kvalitnější fotbal, ale vyrovnat se nám nepodařilo," podotkl Nádvorník.

Varnsdorfští kromě vítězství mají další dobré zprávy, 
co se týče zraněných hráčů. „Dobrou zprávou je, že zraněný Kolář po utkání s Ústím nad Labem  byl v pátek propuštěn do domácí péče, a pokud vše bude v pořádku, v pondělí se zapojí opět do přípravy," dodal Hradiský.

Poslední přípravné utkání před startem jarní části druhé nejvyšší soutěže sehraje FK Varnsdorf opět v Nymburku. Soupeřem mu bude celek AC Sparta Praha B. Hrát se bude 
v sobotu 23. února od 11:00.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV - FK VARNSDORF 0:1 (0:1)

Branka: Volf.

FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Zbrožek, Soběslav, Fabián – Rudnytskyy, Daníček, Cana, Martan – Schubert, Volf. 
Střídali: Mach, Vilkovský, Jakobovský, Breite, Hikspoors, Kotiš.