„Chtěli jsme proti Vyšehradu urvat tři body. To se nepodařilo. Nebudeme si nic nalhávat, zklamání je obrovské," posteskl si varnsdorfský útočník Radim Jurča.

Ofenzivní fotbal se na Žižkově, kde má Vyšehrad svůj azyl, nehrál. V první půli trápil domácí obranu aktivní Ladislav Martan. Právě on byl po Jurčově přihrávce v největší šanci hostů. Odkrytou branku však netrefil. Na druhé straně pak po střele Myslivečka zachránila Porcala tyč.

V úvodu druhého poločasu se ke slovu dostal opět Mysliveček, varnsdorfský kapitán však své barvy podržel. Hosty mohl dostat do vedení Zbrožek, ale jeho pokus vyrazil domácí brankář Štěpanovský na břevno. Rozhodující trefa se zrodila v 81. minutě. Po centru se k hlavičce dostal Egert, který hlavou překonal Porcala a zajistil domácím cenné vítězství.

„Sice nás tam Radek Porcal třikrát podržel, ale myslím si, že jsme byli aktivnější. Ale bez gólu nemůžeme vyhrát. Nebýt našich indviduálních chyb, tak se Vyšehrad do žádné větší šance nedostane," měl jasno Jurča.

Situace Varnsdorfu je tak opět složitější. „Jsme poslední a to je ostuda. Každý z nás si musí zamést před vlastním prahem. Proti Třinci se prostě musíme semknout a vydolovat tři body," burcuje Radim Jurča.

FK Slavoj Vyšehrad – FK Varnsdorf 1:0 (0:0)

Branka: 82. Egert. Rozhodčí: Julínek – Caletka, Černý. ŽK: Egert, Mysliveček, Jindráček – Kodr, Durdevič. Diváci: 588.

Varnsdorf: Porcal – Geissler, Filip, Kodr, Zbrožek – Skwarczek (78. Pajer), Daníček (16. Durdevič), Martan, Kvída, Rudnytskyy (84. Halbich) – Jurča.