Svěřenci trenéra Frťaly nastoupí ve středu v dohrávce 18. kola v Kotlině od 17:00 proti nováčkovi z Pardubic. „Soupeř má kvalitní tým a pohybuje se v horní polovině tabulky. Máme před ním respekt, i když poslední dva zápasy Pardubice výsledkově nezvládly," hodnotí varns-dorfský kouč středečního soupeře.

To Varnsdorf na jaře také nemá nejlepší formu. Tři zápasy, jeden bod a skóre 0:5. Všichni v klubu si uvědomují, že je potřeba zabrat. „Poslední dva zápasy nám výsledkově nevyšly. To, že jsme nedali branku, samozřejmě není dobré. Ale šance si vytváříme, jen je musíme proměňovat. Pevně věřím, že ve středu to zlomíme. Proti Bohemce i Zlínu jsme herně nezklamali," myslí si Zdenko Frťala.

Varnsdorfu zatím nevycházejí první poločasy. „Ve Zlíně to ale bylo jiné než proti Bohemce. Tam jsme byli patnáct minut lepší. Jenže nás přibrzdilo vyloučení Petra Zierise a také inkasovaná branka," uvědomuje si varnsdorfský stratég.

Do utkání proti nováčkovi však půjde tým ze severu Čech oslaben. „Kvůli červené kartě nebude hrát jak Zieris, tak ani kapitán Kotiš. Navíc jsme tu měli nějakou virózu. Alespoň dostanou šanci ti hráči, kteří toho moc nenahráli. Se základní sestavou se ale pereme od začátku jarní části," ustaraně pravil Frťala.

Varnsdorf má před sebou tři domácí utkání v řadě. Ideální scénář zní devět bodů. „To by bylo příjemné. Ale vše se bude odvíjet od Pardubic, které chceme porazit," dodal závěrem varnsdorfský kouč.