Začátek utkání patřil hostům. Ve třetí minutě ze strany střílel nebezpečně Mach, branku však netrefil. A nebezpečná nebyla ani hlavička Schuberta, která mířila přesně doprostřed. Klíčová situace celého utkání se udála ve 13. minutě. Domácí Svoboda fauloval Canu a Varnsdorf kopal přímý kop. K němu se postavil Breite a propálil Blumentritta – 0:1. „Máme nacvičené standardky, ale zrovna tohle nacvičené nebylo. Prostě jsem to napálil a naštěstí to zapadlo k tyči," culil se po zápase šťastný střelec branky. Varnsdorf držel míč častěji na kopačkách, vyložená šance nepřicházela. Rudnytskyy hlavičkoval jen nad břevno.

Domácí se ke Kovářovi příliš nedostávali, ovšem ve 30. minutě skončil novoborský protiútok tři na jednoho faulem Kováře, který ve vápně, dle sudího Bílka, fauloval Červeňáka. Naštěstí Kovář vzápětí vychytal střelu Suňka. V 41. minutě Breite poslal za obránce skvělý pas na Macha. Ten centroval před bránu, míč si na branku srazil domácí obránce, ale Blumentritt předvedl skvělý reflex. „První branka nám sice pomohla, ale od té doby jsme se skoro vůbec neprosadili," konstatoval Breite.

Ve druhém poločase hra upadla do průměru. V 56. minutě dostal výhodu pokutového kopu Varnsdorf, když byl faulován Schubert. Breite poslal svou střelu k pravé tyči, tam ovšem skvěle zasáhl Blumentritt a střelu vytěsnil na roh. „Na penaltu jsem určen nebyl, ale hráči, kteří jsou, už vystřídali. Na poslední chvíli jsem si rozmyslel, kam to kopnu. A sami jste viděli, jak to dopadlo," drbal se na hlavě varnsdorfský záložník.

Do konce utkání zaujali maximálně příznivci Varnsdorfu, kteří svou světlicí a dýmovnicí zaměstnali domácí pořadatelé. I přes platonickou snahu domácích Varnsdorf vítězství uhájil a postoupil dál. „Od 60. minuty jsme se dostali do útlumu a přestali se nám dařit kombinace, ani pohyb už nebyl kdo ví jaký. A protože ani domácí naší branku výrazně neohrozili, postupujeme do druhého kola poháru, kde se utkáme s Arsenalem Česká Lípa na jeho hřišti. Vítěz pak dostane šanci se popasovat s mistrem ligy, Slovanem Liberec," řekl asistent trenéra Pavel Hradiský.

FC Nový Bor - FK Varnsdorf 0:1 (0:1) Branka: 13 Breite. Rozhodčí: Bílek - Kříž, Novák. ŽK: Lebruška, Vlk, Demke - Zieris. Diváci: 200.

FC Nový Bor: Blumentritt - Šulc, Svoboda, Lebruška, Bartoš (71. Brož) - Vlk (90. Meier), Kubeš, Švec, Demke - Červeňák, Suněk (59. Stromecký) .

FK Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Zieris, Pimpara, Dobrovolný (65. Daníček) - Mach, Cana, Breite - Rudnytskyy (55. Volf), Martan (46. Hikspoors) - Schubert.