Až na třetí pokus se snad fotbalisté Varnsdorfu dostanou na druholigový trávník. Dnes od 10:15 hrají v rámci Fotbalové národní ligy na hřišti FK Bohemians Praha.

Oba týmy na jaře nesehrály ani jeden zápas. Varnsdorfu se odložily duely s Mostem a Pardubicemi, FK Bohemians sice v Čáslavi hrála, ale utkání se kvůli špatnému terénu nedohrálo. „Doufejme, že v Praze to bude vše v pořádku a že tam neměli takovou sněhovou nadílku, jako my," říká trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Jeho svěřenci čekají na mistrovský zápas tři týdny. „Kluci se nenudí, o to jsem se postaral. Ale to napětí se zvyšuje. Bohemka sice odehrála 
v Čáslavi 60 minut, ale to nebyl žádný fotbal, hrálo se na tragickém hřišti," zdůraznil varnsdorfský lodivod.

I samotní hráči jsou na svou jarní premiéru patřičně nažhaveni. „To čekání nebylo příjemné. Ale my jsme to prostě nemohli ovlivnit. Na zápas proti FK Bohemians  se hodně těším. Věřím, že vyhrajeme,
a úspěšně tak vkročíme do jarních odvet," nechal se slyšet záložník Varnsdorfu Denis Cana.

Co může tým  ze severu Čech očekávat od pražského soupeře? Na podzim skončilo vzájemné utkání obou soupeřů remízou 0:0. „Samozřejmě jsme soupeře sledovali. V zimní přestávce hodně změnil kádr. Takže z podzimní základní sestavy tam už zbylo minimum hráčů. Bohemka je v tabulce až dvanáctá, a to neodpovídá jejím ambicím. Jistě zapracovali na obraně, ale i na útočné fázi," myslí si Frťala.

Základní sestavu už má kouč Varnsdorfu připravenou, promluvilo mu do ní zranění. „Zbrožek bude muset podstoupit artroskopické vyšetření kolena. Počítal jsem 
s ním do základní sestavy. Ale bohužel. Pomalu se do tréninku zapojil i brankář Kolář. Na marodce je stále Just. Jinak jsou všichni připraveni k zápasu," prozradil varnsdorfský vůdce lavičky.

S jakou taktikou Varns
dorf vyrukuje na Bohemians? „Uvidíme, co nám dovolí terén. Chtěli bychom navázat na své podzimní výkony. Doufám, že se budeme prezentovat kombinační hrou a budeme využívat naše rychlonohé hráče," dodal Frťala. Zápas FK Bohemians Praha – FK Varnsdorf se hraje dnes v 10:15.
Odložené utkání 18. kola mezi Varnsdorfem a Pardubicemi zná svůj náhradní termín. Hrát se bude ve středu 
17. dubna od 17:00.