Parta okolo trenéra Frťaly se dnes od 14.00 představí na hřišti 1. SC Znojmo. Severočeši pod novým koučem ještě nevyhráli, doma třikrát remizovali, venku nebodovali.

Znojmo má v tabulce druhé ligy devatenáct bodů, šestkrát vyhrálo, vydolovalo jednu remízu a sedmkrát odešlo ze hřiště poraženo. Moravané prozatím okupují deváté místo v tabulce.

To Varnsdorf je na místě třináctém, třikrát vyhrál, šestkrát se o body podělil a pětkrát odcházel z trávníku se sklopenou hlavou. Do této doby tedy získal patnáct bodů.

V minulé sezóně se ve vzájemných duelech radoval vždy Varnsdorf. Nejprve na jaře vyhrál ve Znojmě 1:0, v podzimní odvetě v Kotlině nezaváhal a Znojmo porazil tentokráte 2:0.

Poměr branek je u obou týmů prakticky totožný. Znojmo i Varnsdorf zatím nastřílely shodně osmnáct gólů, celek z Moravy však inkasoval dvacetkrát, zatímco Varnsdorf dostal zatím o jednu branku více.

Otázkou zůstává, jak to bude se samotným kádrem Varnsdorfu. V utkání proti Čáslavi si zahrál pouhých sedm minut stoper Pimpara, pro karty budou chybět Breite a Rudnytskyy.

V minulém kole Varnsdorf doma remizoval 2:2 s Čáslaví, kdy dotahoval dvoubrankové manko. Znojmo drželo v poločase bezbrankovou remízu v Karviné, poté ale domácí Karviná spustila brankostroj a Znojmo si nakonec odvezlo hladkou porážku z derby v poměru 1:4.