Kdo zastaví varnsdorfskou sérii vítězství? Severočeši už pětkrát v řadě vyhráli, dnes se o šestý úspěch pokusí na hřišti nevyzpytatelných Pardubic. Výkop zápasu 13. kola Fotbalové národní ligy je v 10.15.

„Neřekl bych, že jsou Pardubice nevyzpytatelné mužstvo. Hlavně doma jsou ale velmi silné. Po kontumaci domácího vítězství nad Karvinou se náš sobotní soupeř nažhavil výhrou v Třinci, odkud se body jen tak nevozí," pravil varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Výborná defenziva – to je deviza pardubického mužstva. „Je to tak, Pardubice sázejí na pevnou obranu. Mají určité návyky, které se týkají hlubokého bloku a následného vyražení do rychlých protiútoků. To si musíme prostě pohlídat," upozorňuje Frťala.

Varnsdorf se konečně rozstřílel, v posledních dvou duelech se do černého trefil celkem osmkrát, podělilo se o to hned pět hráčů. „Dlouhodobě nemáme typického kanonýra. Pro nás je pozitivnější, že branku může vstřelit skoro každý," pochvaluje si varnsdorfský kormidelník.

Po výsledkově špatném vstupu se Varnsdorf zázračně zvedl a atakuje postupové příčky. „Samozřejmě se díky naší sérii zvedá hráčům zdravé sebevědomí. Ale nesmí to jít na úkor kvality, což zatím naštěstí není náš problém," vysvětluje Frťala.

Chybět by měli dva hráči. „Denis Cana si bohužel obnovil své zranění, v rekonvalescenci je stále Filip," dodal kouč týmu ze severu Čech.
„Varnsdorf nepatří mezi nejlehčí soupeře. Chceme ho porazit a potvrdit doma body 
z Třince," říká pardubický stoper Martin Tischler.