Na jaře Varnsdorf neprohrál a posbíral už 12 bodů. V neděli na něj čeká velmi těžký soupeř, do Kotliny totiž přijede Znojmo, které honí postup do nejvyšší soutěže.

„Znojmo je postupový kandidát. Má velmi dobře složené mužstvo. Hraje systémem 4-3-3, tedy na tři klasické útočníky. Právě trio Šamánek, Žondra, Ledecký tvoří velké nebezpečí. Na nás je, abychom to uhlídali. Samozřejmě známe soupeřovy slabiny a budeme toho chtít využít," říká před zápasem trenér Varnsdorfu Roman Veselý.

Znojmo však neprožívá zrovna parádní období. Postupně ztratilo svůj náskok a po dohrávkách spadlo na třetí místo za první Hradec a druhou Karvinou. „Nevím, jestli je tohle pro nás dobře. Naopak si myslím, že Znojmo se na náš zápas bude ještě více koncentrovat a zmobilizuje síly. V boji o postup si totiž nemůže dovolit ztrácet body," má jasno varnsdorfský kouč.

Znojemský trenér Radim Kučera neskrývá před Varnsdorfem patřičný respekt. „Ani jedna prohra, pevná defenziva, pracovité mužstvo. Varnsdorf hrál o záchranu, ale po výhře s Frýdkem je z toho nejhoršího venku. Dokázal doma potrápit Hradec Králové. Budu se opakovat, ale znovu nás nečeká nic jednoduchého. Náš nedělní soupeř má na jaře dobré výsledky, ovšem každá série jednou končí. Do Varnsdorfu pochopitelně jedeme s tím, že chceme bodovat, s ničím jiným nemůžeme kalkulovat. Ale domácí budou chtít samozřejmě také uspět," prozradil na klubovém webu.

Severočechy na jaře zdobí velmi dobrá defenziva. „Už v zimě jsem avizoval, že na to se musíme zaměřit. A těší mě, že obrana funguje. Ještě je potřeba to zlepšit do útoku," pousmál se Veselý, který dodal: „Máme nějaké zraněné hráče, takže v sestavě budeme muset improvizovat."

Nedělní utkání Varnsdorf 
– Znojmo začíná od 17.00.