Netradičně v sobotu se půjde na druholigový fotbal do varnsdorfské Kotliny. Domácí parta okolo trenéra Frťaly přivítá od 17.00 Znojmo.

Severočeši nejdou do utkání v roli favorita. Vzhledem k postavení v tabulce a také šestizápasové sérii bez vítězství. „Musíme se soustředit hlavně sami na sebe. Je potřeba se připravit na to, že nás nečeká nic lehkého. Ale takový pro nás bude prakticky každý zápas. Je to o tom, co soupeři dovolíme. Musíme být produktivní a neumožnit Znojmu to, co jsme umožnili svým soupeřům v předešlých zápasech," vysvětloval varnsdorfský trenér Zdenko Frťala.

Ten si po posledním zápase, kdy Varnsdorf padl ve Vlašimi, postěžoval, že nejsou jeho svěřenci v útočné fázi dostatečně důrazní. „Nezáleží na tom, jestli jsou hráči malí, nebo velcí. My sice máme výškově menší útočníky, o to více by měli být agresivnější a důraznější. Celý týden jsem hráčům zdůrazňoval, že potřebujeme větší průbojnost, aktivitu a riziko. Na tom jsme na trénincích pracovali. Nebudeme tady brečet, že nám schází hráč typu Jakubova. Šli jsme do jara s tím, že si poradíme bez něj. Když jsme doma porazili Prostějov 7:2, tak se ty góly prostě nedaly sami," zdůraznil.

Bohužel Varnsdorf nebude rozhodně kompletní. „Chybět bude Matěj Končal, který si obnovil zranění stehenního svalu. Otazník visí nad Janem Neubergem, který celé dva týdny laboroval se zraněním," podotkl Frťala.

Varnsdorf by měl fandit rivalovi z Ústí nad Labem, který hraje na půdě patnáctých Vítkovic. Ty ztrácejí na tým z Kotliny pět bodů. „Samozřejmě vnímáme, že Ústí hraje ve Vítkovicích. Ale my se musíme spoléhat na své výkony a nečekat na pomoc ostatních. Do konce sezóny se stejně budou týmy, které hrají v dolní polovině, potkávat. Vše se může tak zamotat, že po dvou kolech bude všechno jinak. My musíme věřit, že pro nás se to zamotá pozitivně," dodal s úsměvem.

VÍKEND OTCŮ

Utkání Fortuna národní ligy mezi Varnsdorfem a Znojmem bude ve znamení Víkendů otců. U této příležitosti nachystal FK Varnsdorf ve spolupráci s markentingovou firmou fotbalového svazu STES pro diváky zajímavé výhody:
1) každý táta, který přijde na zápas se svým synem či dcerou, bude mít vstup zdarma (vstup přes dřevěnou pokladnu)
2) ve slosovatelné soutěži budou hlavní cenou vstupenky na kvalifikační zápas MS 2018 ČR – Německo, dále pak klubové šály nebo permanentky
3) FK Varnsdorf jako bonus vyjednal pro jednoho vylosovaného návštěvníka zapůjčení vozu KIA Sportage na celý víkend ve spolupráci s firmou SANPlus Česká Lípa.